PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Festiwal planszówek w Katowicach

  • Dodano:
  • Kategoria: Imprezy
A4 Katowice warsztatyPrawie sto gier, dziesięć miast, dwa weekendy i niezliczona ilość pozytywnej energii. Gry analogowe to moda, która ogarnęła całą Polskę. Już pod koniec maja rusza Festiwal Gier Planszowych, który będzie okazją do poznania trendów, nowości i klasyków. Przewidziane są turnieje, warsztaty i konkursy. W Katowicach zagości w salonie Empik Silesia 10 i 11 czerwca.

Planszówki to nie tylko trend, który rozwija umysł, ale też sposób na spędzanie wolnego czasu z rodziną, ze znajomymi bądź z nieznajomymi – to po prostu sposób na integrację. –Planszówka to naprawdę coś wspaniałego: angażuje umysł, emocje i umiejętności społeczne człowieka. Dzięki nim uczymy się tego, że czasami trzeba poczekać, że nie można przeskoczyć swojej kolejki i tego, że przegrywamy, a przynajmniej nie zawsze wygramy. Gry planszowe mogą pięknie służyć samowychowaniu – mówi doktor Aleksandra Piotrowska, psycholog dziecięcy, pracownik naukowy Pracowni Psychologii Edukacyjnej Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego. Wśród współczesnych gier każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Na wydarzeniach w Empiku będzie można poznać gry dla najmłodszych, a przy okazji zachęcić dzieci do oderwania oczu od tabletów i komputerów. Genialne w swojej prostocie, oparte o refleks i zręczność, gwarantują całym rodzinom masę śmiechu i zabawy. Obok nich są też takie, które wymagają najwyższego stopnia skupienia i umiejętności strategicznego planowania.
 
–Gry planszowe to o wiele więcej niż tylko trening umysłowy. Planszówki wymagają angażowania właściwie całego naszego umysłu, a jeśli dodamy do tego spotkanie w trakcie gry z drugim człowiekiem, otrzymamy pełen komplet: zaangażowanie naszych procesów poznawczych, emocji, motywacji oraz umiejętności związanych z kontaktami interpersonalnymi. Żadna gra komputerowa, nawet z doskonałą grafiką, ukazująca twarze postaci i ich grymasy mimiczne, nie jest w stanie uruchomić takiej aktywności naszego mózgu, jaka jest wykazywana wtedy, gdy znajdujemy się twarzą w twarz z drugim człowiekiem – podkreśla dr Piotrowska.

Podczas Festiwalu Gier Planszowych w Empiku odbędą się warsztaty i pokazy, które pomogą zapoznać się zarówno z nowościami, jak i uznanymi, współczesnymi klasykami, takimi jak "Monopoly" czy "I Know". Doświadczeni gracze będą mieli okazję spróbować swoich sił w turniejach. Dla odwiedzających organizatorzy wraz z wydawcami gier przygotowali nie tylko warsztaty i konkursy z nagrodami, ale również rabaty na wybrane pozycje.

10-11 czerwca, godz. 12:00-18:00
Empik Silesia, Katowice
ul. Chorzowska 107
 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.