PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

XXXV Festiwal Piosenki Dziecięcej im. Tadeusza Paprotnego

  • Dodano:
  • Kategoria: Imprezy

Festiwal Piosenki Dziecięcej - fot. z arch. DK Chwałowice-1Festiwal Piosenki Dziecięcej w Rybniku to Festiwal o bogatej tradycji. Jego pomysłodawcą i inicjatorem był Tadeusz Paprotny – wielki animator kultury dziecięcej, stąd też Festiwal nazwany jest jego imieniem. Celem Festiwalu jest dokonanie przeglądu aktualnego stanu kultury muzycznej wśród dzieci i młodzieży, popularyzacja najbardziej wartościowych treści muzycznych i literackich oraz promowanie dziecięcej twórczości artystycznej.

Festiwal skierowany jest do solistów w wieku od 6 do 16 lat, którzy będą rywalizować w trzech kategoriach wiekowych: klasy I - III, klasy IV - VI szkoły podstawowej i gimnazjum.

Festiwal składa się z następujących etapów:

Etap I – do 31 marca 2017r. – przygotowanie przez uczestników utworów w języku polskim, wykonanych z własnym akompaniamentem (akompaniator lub nagrany półplayback).
- 22 kwietnia 2017r. - ogłoszenie listy osób zakwalifikowanych do przesłuchań konkursowych.

Etap II – 8-9 maja 2017 r. – przesłuchania konkursowe.
- 12 maja 2017 r. - ogłoszenie listy finalistów Festiwalu.

Etap III – 26 maja 2017 r. – próby laureatów z zespołem muzycznym w Domu Kultury. Organizator przygotuje aranże wykonywanych utworów, soliście akompaniować będzie 4 osobowy zespół muzyczny (fortepian, bas, perkusja, gitara).
- 28 maja 2017 r. – koncert finałowy (laureaci wystąpią z zespołem muzycznym), ogłoszenie wyników i wręczenie nagród na scenie Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach.

Koncert finałowy podlega ocenie jury, które wyłoni laureatów poszczególnych kategorii oraz laureata nagrody Grand Prix Festiwalu.

Festiwalowe jury przy ocenie wykonania piosenek będzie brało pod uwagę następujące kryteria: dobór repertuaru do możliwości wykonawczych i wieku dziecka, emisję i dykcję, dynamikę, frazowanie oraz ogólny wyraz artystyczny występu. Każdy z uczestników Festiwalu (od II Etapu) otrzyma dyplom uczestnictwa, a zwycięzcom przyznane zostaną nagrody: Grand Prix Festiwalu oraz I, II i III Nagroda (w każdej kategorii wiekowej). Instytucje lub Festiwal Piosenki Dziecięcej - fot. z arch. DK Chwałowiceopiekunowie ponoszą koszty przejazdu dzieci i młodzieży na Festiwal, a organizator zapewnia poczęstunek dla wszystkich jego uczestników.

Nagrane utwory powinny być opisane (imię nazwisko wykonawcy, tytuły utworów) i nadesłane pocztą lub e-mailem, wraz z dołączoną kartą zgłoszenia w terminie do 31 marca 2017 r., na adres: Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach, 44-206 Rybnik ul.1 Maja 91B.
Pocztą elektroniczną: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. załącznik w formacie mp3 wraz z kartą zgłoszenia. Plik powinien być również opisany tytułem utworu, imieniem i nazwiskiem wykonawcy.

Regulamin i kartę zgłoszenia można pobrać ze strony: www.dkchwalowice.pl.

Wszelkich informacji dotyczących Festiwalu udziela Michalina Nosal: Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach – ul. 1 Maja 91B, tel. 32-4216222, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.