PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

XV Festiwal Piosenki Europejskiej

  • Dodano:
  • Kategoria: Imprezy

FPE - fot. z arch. DK CHwałowice 2Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach rozpoczął przyjmowanie zgłoszeń kandydatów pragnących wziąć udział w tegorocznej edycji XV Festiwalu Piosenki Europejskiej, który odbędzie się w Rybniku w dniach 6-7 i 13 marca br.

Do udziału w Festiwalu organizatorzy zapraszają solistów w wieku 14 - 25 lat, którzy wykonają muzykę w jednym z języków krajów Unii Europejskiej: angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim, hiszpańskim. Każdy z uczestników wykona dwa utwory w jednym lub dwóch językach oraz dokona również w jednym z języków obcych krótkiej autoprezentacji.

Karty zgłoszeń należy nadsyłać pocztą, pocztą elektroniczną, faksem – w nieprzekraczalnym terminie do 21 lutego 2017 r. na adres:

Dom Kultury w Rybniku - Chwałowicach
44-206 Rybnik, ul. 1 Maja 91B

faksem: 32 42 16 222 w. 40
mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

W dniach 6 i 7 marca 2017 r. odbędą się przesłuchania konkursowe.

Koncert laureatów połączony z ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród odbędzie się 13 marca 2017 r.

Celem Festiwalu jest: popularyzacja języków obcych, dokonanie przeglądu aktualnego stanu kultury muzycznej młodzieży, popularyzacja najbardziej wartościowych treści muzycznych i literackich, promowanie twórczości artystycznej oraz promocja kultury krajów Unii Europejskiej.

Wykonawców oceniać będzie jury powołane przez organizatorów, złożone z muzyków i językoznawców. Ocenie będą: walory językowe wykonywanych utworów i autoprezentacji w języku obcym, walory muzyczne (wokalne, dobór repertuaru itp.), ogólny wyraz artystyczny, żywy akompaniament (playback nie podlega ocenie).

Dla laureatów przewidziane się nagrody: nagrody finansowe, kursy językowe, lekcje śpiewu metodą MIX, wydawnictwa książkowe, multimedialne i inne.

Szczegółowe informacje zawarte są w regulaminie Festialu, który wraz z kartą zgłoszenia pobrać można poniżej: 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.