PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

7. Imielin Blues Festival za nami

  • Dodano:
  • Kategoria: Imprezy

Pola Chobot i Adam Baran ImelinAkustyczny duet z Wrocławia – Pola Chobot i Adam Baran – zwyciężył w konkursowej części tegorocznej edycji Imielin Blues Festival.

Artyści z Dolnego Śląska zgarnęli główną nagrodę w wysokości dwóch i pół tysiąca złotych. Pozostałe miejsca na podium zajęli: krakowski zespół Black Job oraz AP Blues z Kielc. Imielin Blues Festival już po raz siódmy został zorganizowany przez gitarzystę Grzegorza Kapołkę w Domu Kultury "Sokolnia".

Festiwalowy konkurs z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem wśród młodych wykonawców. Na ręce organizatorów wpłynęło ponad 30 zgłoszeń z całej Polski. Do finału zakwalifikowano sześciu artystów, którzy w sobotnie popołudnie zaprezentowali się na żywo na scenie "Sokolni".

Muzyczne święto w Imielinie po raz pierwszy w historii uświetnili artyści z USA. Dawkę bluesa zafundowali publiczności: duet Sean Carney & Shaun Booker oraz John Del Toro Richardson Band.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.