PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Wyłącz komputer. Zagraj w planszówkę

  • Dodano:
  • Autor: SCC
  • Kategoria: Imprezy

SCC plakat gryW starożytności stanowiły rozrywkę dla elit, skupionych nad planszą wykonaną z mahoniu i pionkami z kości słoniowej. Dziś są powszechnie dostępne, a grają w nie przyjaciele, rodziny i całe pokolenia. Mowa o planszówkach – jednej z najstarszych i najbardziej popularnych rozrywek ludzkości. Wszystkich fanów tej formy spędzania wolnego czasu zapraszamy w najbliższy weekend do Silesia City Center. Tam, 5 i 6 listopada odbędzie się wielkie Mega Granie.

Trudno wymienić jednym tchem wszystkie zalety gier planszowych. Planszówki rozwijają kreatywność i logiczne myślenie. Wykorzystuje się je w celach terapeutycznych, wychowawczych, integracyjnych i motywacyjnych. Przy odpowiednim doborze tematu i formy może w nie grać praktycznie każdy. O planszówkach można z pewnością powiedzieć, że przeżywają obecnie swój renesans. Są formą rozrywki, która - jak żadna inna - tak doskonale łączy relaks, dobrą zabawę i wysiłek umysłowy. A dzięki temu, że nie da się grać w nie w pojedynkę - jak to dzieje się np. przy grach komputerowych - gry planszowe pomagają nawiązywać kontakty i zacieśniać więzi między współgraczami. Taki cel ma również organizowane przez nas Mega Granie – mówi Monika Pyszkowska, dyrektor Silesia City Center.

5 i 6 listopada na Placu Śląskim pojawi się 15 stanowisk do gry, przy których każdy będzie mógł spróbować swoich sił w rozgrywkach strategicznych, karcianych, familijnych, liczbowych i logicznych. Obecni przy stolikach animatorzy wytłumaczą zasady każdej z nich, a w razie potrzeby zostaną także kompanem do rywalizacji. Na specjalnych tablicach informacyjnych pojawią się opisy poszczególnych gier wraz z numeracją stolików, przy których będą one dostępne.

Oprócz gier standardowych, dodatkową atrakcją będą planszówki XXL w formacie 2x4 m, w których każdy gracz – przechadzając się po planszy i używając figurek przestrzennych – stanie się niejako częścią gry. W taki sposób zagrać będzie można w kultowy Dixit – grę w skojarzenia, gdzie trzeba wykazać się dobrą pamięcią i zmysłem opowiadania bajek, Pojedynek Robotów, którego celem jest dotarcie do przeciwległego końca planszy lub obalenie głównego robota przeciwnika czy w Pędzące Żółwie – jedną z najlepszych i najpopularniejszych gier dziecięcych.

Wszystkie gry podzielone zostały według czasu trwania na trzy kategorie – do każdej z nich przypisany będzie osobny kolor (czerwony, niebieski lub zielony). Wszyscy uczestnicy otrzymają kupony konkursowe, na których – za każdą ukończoną rozgrywkę – otrzymają pieczątkę. Zadaniem graczy będzie dobierać gry tak, by otrzymać stempelki we wszystkich trzech kolorach. 200 osób w sobotę i 200 w niedzielę, które jako pierwsze zapełnią cały kupon konkursowy trzema pieczątkami w różnych kolorach, otrzyma w prezencie jedną z dwóch gier planszowych. To doskonały sposób, żeby przedłużyć sobie przyjemność z dobrej zabawy i zabrać ją do domu.

Mega Granie w SCC odbywać będzie się w godzinach 13.00-18.00. Wstęp bezpłatny.

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.