PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Taneczny weekend

  • Dodano:
  • Autor: /informacja nadesłana/
  • Kategoria: Imprezy

Weekend Dance plakatTaniec jest ukrytym językiem duszy – powiedziała kiedyś Marta Graham – słynna amerykańska tancerka i choreograf. Wszystkich, którym taniec w duszy gra, Silesia City Center zaprasza w tę sobotę i niedzielę na Weekend Dance. Będzie można zobaczyć pokazy różnych technik tanecznych, a także poznać ofertę śląskich szkół tańca. Gwiazdą tego wydarzenia będzie Mateusz Sobecko – zwycięzca 8-ej edycji "You can dance".

Już 8 i 9 października Plac Tropikalny zamieni się w ogromną scenę, na której pokazywać swoje umiejętności będą tancerze z całego Śląska. W programie wydarzenia zaplanowane są pokazy ośmiu szkół tańca z regionu. Zobaczymy m.in.: Klub Tańca Carmen, Nova Szkoła Tańca, Szkoła Sztuki Tańca Arabesque oraz Studio Taneczno-Akrobatyczne Activo. Z prezentacją zumby i salsy wystąpi także Klub Jatomi Fitness Silesia, mieszczący się w SCC. Pokazy to jednak nie wszystko. Weekend Dance to wydarzenie wielowymiarowe, podczas którego będzie można nie tylko zobaczyć fantastycznych tancerzy w akcji, ale także samemu spróbować swoich sił w krótkiej choreografii. A na specjalnie przygotowanych stoiskach informacyjnych, poszczególne szkoły będą opowiadać o swojej ofercie. To doskonała okazja, by w aktywny sposób spędzić weekend w mieście – mówi Dyrektor Centrum, Monika Pyszkowska.

Wiesław Myśliwski pisał, że prawdziwego mężczyznę właśnie po tym poznać, jak tańczy tango. W weekendowych pokazach żywiołowego tanga argentyńskiego nie zabraknie, ale zobaczyć też będzie można wiele innych stylów tanecznych, m.in. energetyczny hip hop, liryczny jazz, dynamiczny street dance i dancehall oraz wzbudzający zawsze emocje widzów pole dance. Pojawią się również prezentacje tańca klasycznego, towarzyskiego i współczesnego. Szeroka oferta sprawia, że każdy znajdzie tu coś dla siebie, a kto wie – może i odkryje pasję na całe życie?

Jako gość specjalny Weekend Dance w Silesia City Center pojawi się Mateusz Sobecko – zwycięzca 8-ej edycji programu "You Can Dance". Mateusz tańczy od 16 roku życia, zaczynał od tańca towarzyskiego, przeszedł wiele kursów – w tym warsztaty w Los Angeles, a jego ulubione obecnie style taneczne to New Age i Hip Hop we wszelkich odmianach. Gwiazda spotkania zaprezentuje swoje autorskie choreografie, a także przeprowadzi krótkie warsztaty taneczne.

Wszystkie pokazy i lekcje w ramach Weekend Dance odbywać się będą w sobotę i niedzielę, w godzinach 13.00-18.00. Wstęp bezpłatny.

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.