PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Tatuatorzy z całej Polski opuścili Katowice

  • Dodano:
  • Kategoria: Imprezy

Tattoo Konwent 2016.1-fot. Maciej SitarzWczoraj wieczorem dobiegła końca czwarta edycja Katowice Tattoo Konwent. W trakcie dwóch dni festiwalu ponad 170 tatuatorów tworzyło swoje dzieła na ciele, do konkursów zgłoszono 397 wzorów, z czego nagrodzono 33 tatuaże. Muzyczny popis dało 5 zespołów: Rasmentalism, Mordor Muzik, Tiger Skull, Lazy Class i Burning Hearts. 18. odsłona wydarzenia z cyklu Tattoo Konwent już pierwszego dnia pobiła ubiegłoroczny, dwudniowy rekord frekwencji w Katowicach. W Międzynarodowym Centrum Kongresowym w weekend pojawiło się łącznie niemal 6 tysięcy odwiedzających.

Tattoo Konwent po dokładnie rocznej przerwie powrócił do Katowic, by po raz kolejny odnieść sukces frekwencyjny. Ponad 170 tatuatorów, koncerty i pokazy przyciągnęły kilka tysięcy osób zainteresowanych sztuką tatuażu Tattoo Konwent 2016.2-fot. Maciej Sitarzartystycznego. Jednym z celów Tattoo Konwent jest nagrodzenie najzdolniejszych tatuatorów. Tym razem najlepiej spisali się zarówno tatuażyści reprezentujący lokalne salony, jak i ci, którzy przyjechali do Katowic specjalnie na konwent. W sumie do konkursów zgłoszono około 400 wzorów, które nagrodzono w 11 kategoriach. W czołówce nagrodzonych artystów znaleźli się między innymi: Asia ze studia Lucky Tattoo (Najlepszy tatuaż I dnia), Insekt z Totem Studio (Najlepszy tatuaż II dnia) oraz Luk z Art Force (Najlepszy tatuaż związany ze Śląskiem).

Sporo emocji wywoływały ekstremalne pokazy w wykonaniu znanego z programów telewizyjnych Ninja Czarnego Wojownika. Entuzjaści sztuki suspension tłoczyli się pod sceną w czasie Tattoo Konwent 2016.3-fot. Maciej Sitarzwystępów The Mysterious Crew. Goście z Hiszpanii, oprócz sztuczek znajdujących się na liście każdego współczesnego fakira, zaprezentowali pokaz podwieszania ciała. Wieczorami uczestnicy Tattoo Konwent bawili się na koncertach. W sobotę ze sceny dało się słyszeć utwory w klimacie rockabilly w wykonaniu Burning Hearts. Energetyczny popis muzycznych umiejętności dał zespół Tiger Skull, który porwał publiczność lubującą się w nieco ostrzejszych klimatach. Wieczór zakończył się koncertem street punkowego zespołu Lazy Class. Następnego dnia nie zawiedli członkowie składów Mordor Muzik i Rasmentalism, którzy uświetnili niedzielny wieczór swoimi największymi hitami.

Odwiedzający Katowice Tattoo Konwent chętnie spędzali czas w strefach tematycznych. Sporym zainteresowaniem cieszyły się oldschoolowe pojazdy ze Tattoo Konwent 2016-fot. Maciej Sitarzstrefy Hot Ball oraz targi mody i designu Tattoo Konwent. Tłumów nie brakowało przy foodtrackach, które z okazji konwentu zjechały do Katowic z całego kraju. Na wydarzeniu można było spotkać tłumy wytatuowanych, ale znaczną część odwiedzających stanowiły osoby bez żadnego obrazu na ciele. Nierzadkim widokiem były całe rodziny, które postanowiły spędzić weekendowe popołudnie na festiwalu będącym częścią największego w Polsce cyklu imprez związanego ze sztuką tatuażu artystycznego.

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.