PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Gdzie się bawić?

  • Dodano:
  • Kategoria: Imprezy
W tegoroczną noc sylwestrową mieszkańcy Katowic i ich goście nie muszą pozostawać w domu. Mają do wyboru wiele możliwości w zależności od swoich preferencji, jak i stanu portfela.

 

SylwesterJak zawsze można wybrać się do domu znajomych (czyli na tzw. prywatkę) i "na luzie" zabawić się w gronie osób nam bliskich. Warto przygotować i zabrać coś ze sobą (i to nie tylko do picia), by choć trochę odciążyć gospodarzy... Na pewno to docenią.

 

Z prywatki można udać się pod Spodek, gdzie od godziny 20:00 trwać będzie wieczór sylwestrowy. Rozpocznie go koncert zespołu SAMI, następnie zaprezentuje się Kabaret Skeczów Męczących, którego popisy przeplatane będą występami Borysa Czapiewskiego, Alicji Janosz, Budki Suflera oraz Danny'ego. Organizatorzy zapewniają, że nie zabraknie i innych atrakcji. Zaplanowany jest wybór Miss i Mistera zabawy, odbędą się konkursy na najlepszy żart sylwestrowy, przebranie i fryzurę.

 

Jeśli ktoś nie ma ochoty spędzać wiele godzin na mrozie, a przy tym niezbyt dobrze czuje się w smokingu, może spędzić wieczór w Capitolu. Tam organizowany jest Sylwester z udziałem gwiazd elektroniczno - tanecznej awangardy. Wystąpią: Oris Jay, (znanym też jako Darqwan), kidkanevil - artysta odpowiedzialny za powstanie terminu "imaginary hiphop", Mary Anne Hobbs - legenda Radia BBC. Organizatorzy powitają gości wizualizacją na fasadzie Capitolu, która przywróci gmachowi wygląd z okresu jego świetności. Natomiast wewnątrz budynku będzie można oglądać wizualizacje i pokazy slajdów, na których przedstawione zostaną Katowice z okresu międzywojennego.

 

Zwolennicy eleganckich kreacji mają natomiast w Katowicach dwie możliwości. Wielbiciele muzyki klasycznej mogą wprowadzić się w sylwestrowy nastrój już dzień wcześniej, w Filharmonii Śląskiej. Odbędą się tam koncerty sylwestrowe, podczas których wystąpią znani katowickiej publiczności sopranistka Małgorzata Długosz i Dariusz Stachura, tenor. Podczas koncertów wykonywane będą najbardziej popularne arie z oper i operetek. Solistom towarzyszyć będzie Orkiestra Filharmonii, która zagra samodzielnie także uwertury. Całość poprowadzi szef artystyczny Filharmonii, Mirosław .J. Błaszczyk.

 

Samą noc sylwestrową mogą natomiast spędzić w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego. Gospodarze zaplanowali najpierw pokaz znakomitego spektaklu Woody Allena "Zagraj to jeszcze raz, Sam", a następnie zabawę, praktycznie do samego rana, na scenie Teatru. Do tańca będzie grał zespół New Transformation pod kierownictwem Adama Snopka.

 

Jest zatem w czym wybierać (poza powyższymi propozycjami odbędą się też zabawy w pubach i klubach, jak chociażby w Mega Clubie, Kultowej itd.)

 

Jeśli natomiast nic z powyższego nam nie odpowiada - zawsze można pozostać w domu i oglądać TV. Zabawa przy Spodku transmitowana będzie przez lokalną telewizję, a i na kanałach ogólnopolskich na pewno znajdziemy coś dla siebie.

 

IS

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.