PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Miś

  • Dodano:
  • Kategoria: Imprezy

misNasz kraj i region będą miały kolejny powód do dumy – obok Euro, autostrad i skoku cywilizacyjnego. Na terenie Śląskiego Ogrodu Zoologicznego powstaje Miś – sześciometrowy Miś z tektury. "Z tego co mi wiadomo, będzie to największa tekturowa konstrukcja w Polsce" – informuje młody inżynier-racjonalizator Sim, autor technicznej strony wykonania Misia.

 

"Byli i będą na pewno sceptycy. Tacy, co zawsze mówią: "Nie dacie rady". Ci, co zapytają: "A po co to?" - mówi Adam, przedstawiciel inteligencji pracującej nad Misiem. "My jednak chcemy pokazać niedowiarkom, że nawet w czasach kryzysu stać nas na takie rzeczy".

 

W poniedziałkowy wieczór Miś ostatecznie uzyskał głowę. Wprawdzie pustą w środku, ale robiącą wrażenie. Jak ocenia Paweł, młody artysta związany z ruchem grafiki aborygeńskiej "Tektura jest bardzo wdzięcznym materiałem. Gdyby wykorzystano ją przy budowie autostrad, zapewne byłoby już po sprawie. Wykorzystanie tektury zamiast słomy przy budowie Misia świadczy także o skoku cywilizacyjnym, jaki dokonał nasz kraj".

 

"Warto też podkreślić, że Miś nie był testowany na zwierzętach" – podkreśla licealistka, Martyna, ekolożka zaangażowana w projekt. Łukasz, Ślązak od urodzenia, cyklista, skwitował krótko dzieło, w którego powstaniu bierze udział: "Poradzymy!"

 

Wielka prezentacja Misia odbędzie się już w piątek 15 czerwca, a w środę 13 udostępnione zostaną pierwsze zdjęcia z jego budowy.

/materiał nadesłany/

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.