PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Akcja Gościnność

  • Dodano:
  • Kategoria: Imprezy

Już jutro, panelem dyskusyjnym w Oku Miasta, o godz. 11.00, rozpoczyna się akcja GOŚCINNOŚĆ.

 

Dyskutanci podzielą się doświadczeniami związanymi z polską (lub śląską) gościnnością, a także opowiedzą o zwyczajach przyjmowania gości w innych krajach. Usłyszymy m.in. o Armenii, Hiszpanii, Rumunii, a także Nigerii. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy są zainteresowani tematem do wzięcia udziału w spotkaniu - każdy głos w dyskusji będzie cenny.

 

Kilka godzin później - o godz. 17.00 w Galerii Teatru Ateneum - odbędzie się spektakl Skarb Babuchy Burczymuchy w reżyserii Stefana Kulhanka. Sztuka dla najmłodszych widzów zrealizowana została w formie teatru w teatrze. Trójka przyjaciół wspomina baśń, którą opowiadał (a raczej odgrywał) dziadek jednego z nich, kiedy byli jeszcze dziećmi.

 

Wieczór to z kolei wydarzenia muzyczne. O 20.00 w Klubie Panorama wystąpi zespół Me Myself And I, a o 21.00 w Klubie Flow zagra Dorian Concept.

 

W sobotę zapraszamy przede wszystkim na ulicę Staromiejską, gdzie od początku grudnia odbywa się Jarmark Świąteczny. Na specjalnym stoisku ESK 2016 Katowice będzie można nabyć nasze gadżety (w tym torby ze zużytych banerów zaprojektowane przez Justynę Marcinkiewicz z Bardzo Studio). Będzie można także poczęstować się pysznymi piernikami, które wypiekły katowickie cukiernie (Nugat i Piekarnię Michalscy) a ozdobili wychowankowie Katolickiej Fundacji Dzieciom w Parafii Św. Piotra i Pawła.

 

Tego samego dnia zapraszamy do Galerii Rondo Sztuki, gdzie odbywać się będzie Silos Falami Fest, czyli pierwsze śląskie targi sztuki i dizajnu (w godzinach 10.00-18.00, targi odbywać się będą także w niedzielę). Również w ramach Silos Falami Fest odbędzie się koncert w Kinoteatrze Rialto (godz. 20.00). Zagrają Muariolanza i St. James Hotel.

 

Również w sobotę o 17.00 w Galerii Teatru Ateneum odbędzie się spektakl Wieża Grzegorza Kwiecińskiego - plastyka zajmującego się scenografią i reżyserią teatralną, twórcy autorskiego Teatru Ognia i Papieru.

 

Niedziela to z kolei slam w Gugalandrze (godz. 18.00), czyli turniej poetycki, w którym jurorami będzie publiczność. Po turnieju - koncert zespołu Brudne Dzieci Sida.

 

Zapraszamy!

www.2016katowice.eu
www.facebook.com/esk2016katowice
fot. na stronie głównej - Radosław Kaźmierczak

 

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.