PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

II Metropolitalna Gra Miejska

  • Dodano:
  • Kategoria: Imprezy
Gra_miejskaII Metropolitalna Gra Miejska rusza już w tym miesiącu. Projekt skupia się tym razem na Powstaniach Śląskich. Opowiedziana zostanie pewna historia, ale jej zakończenie zależeć będzie wyłącznie od uczestników.

 

W ubiegłym roku poszukiwaliśmy zagubionego robota w pierwszej Metropolitalnej Grze Miejskiej "Na tropie Roba". Tym razem zaś cofniemy się w czasie, by wziąć udział w wyjątkowej przygodzie związanej tym razem z okresem Powstań Śląskich. Osią fabularną będzie poszukiwanie przez pewnego powstańca jego zaginionej ukochanej na tle rozdartego przez wojnę i politykę Śląska. Tylko dzięki pomocy graczy Franciszek będzie mógł odnaleźć swoją ukochaną.

 

Gra podzielona jest na cztery etapy. W dwóch pierwszych gracze wykonują zadania na terenie poszczególnych miast Metropolii "Silesia", zdobywając wiedzę o tych miastach oraz o Powstaniach Śląskich. W kolejnych dwóch etapach – ściśle już powiązanych z fabułą – gracze śledzą losy powstańca i jego ukochanej na przestrzeni kolejnych powstań śląskich.

 

Udział w grze jest bezpłatny! Zapisy już wystartowały - można zgłosić 2- i 3-osobowe drużyny zarówno do całej gry, jak i do poszczególnych etapów. W każdym z nich przygotowane są miejsce dla 80 drużyn. Warunkiem udziału jest obecność w drużynie przynajmniej jednej osoby pełnoletniej.

 

Dla najlepszych graczy organizatorzy przygotowali nagrody: czytniki e-book, odtwarzacze mp4, aparaty cyfrowe i specjalnie zaprojektowane koszulki II Metropolitalnej Gry Miejskiej.

 

W I etapie odwiedzimy Rudę Śląską i Chorzów – etap ten już 19.05. II etap obejmie z kolei Gliwice – Bytom – Piekary Śląskie, III Etap rozegra się w Katowicach, a IV (wraz z wielkim finałem) na terenie Świętochłowic.

 

Więcej informacji na www.facebook.com/mgmsilesia

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.