PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Komunikat Komitetu Organizacyjnego Parada Horse Show Katowice 2010

  • Dodano:
  • Kategoria: Imprezy

Organizator Parada Horse Show Katowice 2010 przesłał nam dzisiaj nastepujący komunikat:

 

Parada_HorseW dniach 4 i 5 grudnia 2010 Parada Horse Show Katowice 2010 odbywa się wg zaktualizowanego programu.


Dnia 03.12.2010r. została podjęta decyzja o odwołaniu zawodów rangi CSI.


Złożyły się na nią następujące powody:


Jedynie 20 zawodników / 47 koni potwierdziło swój udział w zawodach poprzez uiszczenie opłat startowych CSI3* do dnia 15.11.2010 zgodnie z punktem IV ENTRIES zatwierdzonych przez FEI propozycji z dnia 26.10.2010r. Ostatecznie w środę przed zawodami uprzednio zgłoszone ekipy Szwecji, Wielkiej Brytanii, Austrii, Holandii, Włoch, Francji, Hiszpanii, Słowacji, części ekipy Niemiec, części ekipy Czech, części ekipy Polski wycofały się z udziału ze względu na ekstremalnie trudne warunki pogodowe panujące w całej Europie.


Spowodowało to złożenie przez Organizatora oficjalnej prośby do FEI o obniżenie rangi z CSI3* na CSI2*, na co FEI postawiło warunek uzyskania zgody na taką zmianę od wszystkich zawodników, którzy stawią się na zawody, potwierdzoną swoim podpisem.


Zgodę wyraziło tylko 7 z 51 obecnych zawodników - warunki techniczno-pogodowe nie zapewniały bezpiecznego dla koni i zawodników przeprowadzenia zawodów rangi CSI. Zawodnicy, którzy dotarli do Katowic w tych trudnych warunkach stwierdzili na miejscu, że dobro i bezpieczeństwo ich koni nie pozwala im na start w konkursach CSI. Z 228 zgłoszonych koni ostatecznie pozostało na listach startowych 69 na wszystkie konkursy.


W związku z niewielką ilością terminowych wpłat na konto Organizatora, wycofaniem się dużej grupy zawodników przed zawodami oraz trudnych warunków techniczno-pogodowych Organizator podjął decyzję o odwołaniu konkursów CSI.


W imieniu Organizatorów komunikat podpisał Bohdan Sas Jaworski

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.