PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Śląskie akcenty na festiwalu tatuażu

 • Dodano:
 • Autor: /informacja nadesłana/
 • Kategoria: Imprezy

KTK.fot.Janusz Miller W weekend 23-24 września w Katowicach odbędzie się kolejna odsłona festiwalu tatuażu i muzyki Tattoo Konwent. W Galerii Szyb Wilson zgromadzą się tatuatorzy z całej Polski. Jak co roku Jury oceniające wystawiane w konkursach wzory wybierze między innymi najlepsze tatuaże związane ze Śląskiem. W programie znajdą się tradycyjnie już koncerty muzyczne, występy performerów i pokazy specjalne.

Tattoo Konwent to cykliczne, ogólnopolskie spotkanie ze sztuką tatuażu artystycznego, które gości w kilku największych miastach w Polsce. To właśnie w stolicy Górnego Śląska już wkrótce odbędzie się jego 23. edycja. W tym roku festiwal tatuażu i muzyki po przerwie powróci do Galerii Szyb Wilson. Na miłośników kolorowania skóry czekać będzie ponad stu pięćdziesięciu artystów, specjalizujących się w różnych stylach i motywach. Wybrane prace zgłaszane będą do festiwalowych konkursów, w trakcie których profesjonalne Jury ocenia wykonanie i pomysł na tatuaż. - Tattoo Konwent stanowi swoisty przegląd prac wykonywanych w polskich studiach tatuażu. W Polsce działa wielu utalentowanych i uznanych tatuażystów. Zdobywane na konwencjach wyróżnienia budują ich prestiż, dlatego chętnie uczestniczą w wydarzeniach tego typu - mówi Marcin Pacześny, główny organizator festiwalu. - Tattoo Konwent jest jednak nie tylko wydarzeniem tworzonym z myślą o branży tatuatorskiej. Pokazujemy ludziom, jak rozwinęła się sztuka tatuażu przez ostatnie lata, jak niesamowicie skomplikowane wzory mogą powstawać na ciele. Chcemy oswajać szerokie grono odbiorców z tatuażem, także te osoby, które w kierunku wytatuowanych ciał spoglądają niechętnie i z nieuzasadnioną niechęcią – dodaje organizator.

Czytaj więcej...

Ulicznicy 2017 dobiegają końca...

 • Dodano:
 • Autor: /informacja nadesłana/
 • Kategoria: Imprezy

kołłatajowska sekcjafintikluszki fot Małgorzata KlemensGliwicki festiwal Ulicznicy dobiega końca. Jutro rozpoczną się wydarzenia ostatniego już weekendu, który tegoroczną edycję definitywnie zakończy.

O godzinie 19.00 w Objazdowym Domu Kultury na Scenie Forum (ul. Lipowa 1) rozpocznie się koncert Sekcji Muzycznej Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn.

W sobotę, 29 lipca, tradycyjnie nie zabraknie wydarzeń dla najmłodszych. W godzinach 12.00-16.00 w Parku Chopina Alejka Forum odbywać się będą warsztaty kreatywne spod znaku Fabryka Kultury. O 16.00 natomiast Wędrowny Teatr Lalek Małe Mi zaprezentuje "Fintikluszki, folkowe okruszki". "Fintikluszki" to w języku mieszkańców krainy "Dawno Dawno Temu" po prostu "Drobiazgi". Wędrowny Teatr Lalek Małe Mi pokaże zatem zabawne, wzruszające, zapomniane przypowiastki, obyczaje, wierszyki i przyśpiewki, zebrane w "Wędrownym Kramie z Opowieściami", które wskrzeszają świat Wielkoludów, Domowych Skrzatów, zdradzają tajemnice powstania Skowronka...

Czytaj więcej...

WOMEX – World Music Expo 2017

 • Dodano:
 • Autor: /informacja nadesłana/
 • Kategoria: Imprezy

WOMEX2017Od 25 do 29 października Katowice będą gospodarzem jednego z najbardziej prestiżowych europejskich wydarzeń muzycznych – Targów Muzyki Świata WOMEX (World Music Expo). WOMEX należy do ścisłej czołówki wydarzeń o charakterze branżowym, obok MIDEM w Cannes czy Jazz Ahead w Bremie. Co roku przyciąga do jednego wybranego miasta w Europie tysiące wielbicieli world music oraz setki artystów i przedstawicieli sektora muzycznych przemysłów kreatywnych. WOMEX to koncerty, konferencja oraz targi dedykowane specjalistom. Całość otwarta jest również dla miłośników muzyki. Katowice będą pierwszym miastem w Polsce, w którym odbędzie się to wydarzenie.

- Organizatorzy targów i festiwalu WOMEX, wybierając Katowice na miejsce przyszłorocznego spotkania, potwierdzili, że nasze miasto jest jednym z najważniejszych ośrodków muzycznych nie tylko w Polsce, ale i w Europie – mówi Marcin Krupa, Prezydent Miasta Katowice.

Czytaj więcej...

11. Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicy Ulicznicy

 • Dodano:
 • Autor: /informacja nadesłana/
 • Kategoria: Imprezy

Plakat-ulicznicyJuż jutro rusza w Gliwicach jedenasta edycja Międzynarodowego Festiwalu Artystów Ulicy Ulicznicy. W tym roku organizatorzy postanowili skupić się na widowiskach teatralnych, przeplatanych spektaklami z nurtu kuglarstwa i raczkującego dopiero w Polsce tzw. "nowego cyrku".

W weekend pierwszy (w całości będzie ich pięć) Park Chopina zamieni się w oazę kuglarskiego relaksu. Ukłonem w stronę cyrkowych tradycji będą sobotnie warsztaty z Hapijamą. Po nich zaprezentowany zostanie "Punch & Judy", spektakl grany w konwencji komedii dell'arte.

Pod wieczór na gliwickim Rynku pokazany zostanie "Cyrk bez Przemocy" Teatru Klinika Lalek. Będzie to lalkowe widowisko cyrkowe, w którym w rolach zwierząt występują gigantyczne "nadmarionety".

Czytaj więcej...

Trzecia Inwazja Sztukmistrzów

 • Dodano:
 • Autor: /informacja nadesłana/
 • Kategoria: Imprezy

Fliegendes TrapezNa jeden dzień w centrum Katowic stanie cyrkowe miasteczko. Artyści z Polski i Europy będą przedstawiać swoje umiejętności na dwóch scenach oraz na samym placu. Akrobaci, żonglerzy, tancerze ognia, iluzjoniści i artyści uliczni i inni artyści cyrkowi 6 lipca opanują katowicki Rynek. Nic w tym dziwnego – kolejna edycja Inwazji Sztukmistrzów przed nami. Wśród zaproszonych gości znajdzie się niemiecka grupa Omnivolant oraz włoski duet La Sbrindola.

Katowice odwiedzi również w tym dniu kolektyw LŁ ze spektaklem "Spektrum". Pojawi się także artysta ukrywający się pod pseudonimem Just Edi. Dodatkowo wystąpią m.in.: Kreators, Śpiewające Trampki, Krystian Minda i Rympau Duo.

Czytaj więcej...

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też korzystać z nich współpracujący z nami reklamodawcy oraz firmy badawcze.

Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki. Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.