PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

"Charaktery" – Kałasznikof wraca na rybnicką scenę

KabaretKałasznikof-programCharakteryPo latach przerwy reaktywuje się znany z komediowych scen Polski kabaret Kałasznikof. Przed zawieszeniem działalności kabareciarze bawili widzów głównie błyskotliwymi żartami, które pojawiały się w ich skeczach "z częstotliwością pracy karabinu". W ciągu ostatnich lat Beata Kabzińska i Łukasz Zaczek zbierali doświadczenia uczestnicząc w różnych scenicznych projektach, by teraz w całości oddać się pracy nad nowy programem. Tym razem podawane seriami żarty zamierzają uzupełnić o nowe wcielenia aktorskie.

Zapraszamy na premierę programu "Charaktery", w którym znajdzie się zatrzęsienie żartów oraz odrobina psychologii. "Charaktery" będą anielsko śmieszne i piekielnie delikatne. Lekkie żarty i ostre pointy zmieszają się ze skandalicznie skuteczną grą aktorską. Postawiliśmy sobie za cel, by było nie tylko śmiesznie, ale też najbardziej inteligentnie jak tylko się da. Dzięki temu czujemy, że to najlepszy i najbardziej dojrzały program, jaki dotąd stworzyliśmy. Gwarantujemy, że to będzie duże wydarzenie... – mówią twórcy Kabaretu Kałasznikof.

Kabaret Kałasznikof powstał 11 maja 2007 r. i na początku tworzyli go: Łukasz Zaczek, Rafał Gorzelany, Beata Kabzińska oraz Adam Paszenda (akustyk, dźwiękowiec). W latach 2007-2011 zdobywali liczne nagrody i zajmowali czołowe miejsca na przeglądach i festiwalach kabaretowych w Polsce. Główne programy kabaretowe, które wtedy powstały, to: "Dobry wieczór, przed państwem kabaret", "Gwiazda, ale taka co świeci!", "Trzy-czwarte!". Pamiętamy np. Kabaret Kałasznikof ze skeczu z 2014 r. o dylematach panny młodej w "Operacji Plastycznej".

Jednak wg zapewnień przedstawicieli Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach, najlepszy i najbardziej dojrzały program, jaki dotąd stworzył Kabaret Kałasznikof w obsadzie: Beata Kabzińska i Łukasz Zaczek, to "Charaktery", którego premiera przed nami. Będzie ona miała miejsce 10 grudnia o 18:00 właśnie na rybnickiej scenie w Domu Kultury Chwałowice.

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.