PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Katowice Music Summit i KATOLUB Orchestra

Katowice Music SummitKatowice Music Summit – Global Conference on the Music Industry II – to nic innego, jak drugie spotkanie branży muzycznej. Odbędzie się w Katowicach 22 października. Poświęcone będzie m.in. dziennikarstwu muzycznemu, rynkowi wydawniczemu, jak i roli festiwali muzycznych. Wraz z gośćmi organizatorzy spróbują znaleźć odpowiedź na najważniejsze pytania dotyczące przyszłości rynku muzycznego w Polsce, co ważne jednak, nie zapominając o kontekście globalnym.

Na konferencję złożą się cztery panele i dwa wystąpienia, podczas których eksperci będą dzielić się swoimi doświadczeniami, praktykami i spostrzeżeniami, a także zaproszą uczestników do dyskusji na temat takich zagadnień jak: modele publicznego wsparcia branży muzycznej, stan i przyszłości dziennikarstwa muzycznego, wyzwania stojące przed wydawcami i producentami muzycznymi, czy też rola wydarzeń targowych i festiwali.
 
Program konferencji pobrać można klikając TUTAJ.
 
Uświetnieniem konferencji będzie katowicka premiera projektu KATOLUB Orchestra, czyli koncert lubelskiego zespołu grającego muzykę cygańską i bałkańską Caci Vorba oraz katowickich składów Lód 9, Hengelo oraz Pigeon Break.

Katowice dwa lata temu kończyły 150 lat. Wtedy także zostały przyjęte do sieci Miast Kreatywnych UNESCO jako Miasto Muzyki. Lublin natomiast świętuje w tym roku 700-lecie.

KATOLUBDwa jubileusze stały się okazją do stworzenia wspólnego projektu. Do projektu KATOLUB Orchestra zaproszono muzyków na co dzień poruszających się w całkowicie odmiennych rejonach muzycznych. Lublin reprezentuje skład folkowy Čači Vorba, natomiast Katowice połączone siły zespołów Lód 9, Hengelo i Pigeon Break.

Čači Vorba specjalizuje się w muzyce folkowej. Inspirację czerpie z tradycji (cygańskiej, bałkańskiej i karpackiej), własnych kompozycji, jak i muzycznych "remake'ów" pełnych nie-folkowych pomysłów wywodzących się m.in. z jazzu, rocka, klasyki czy muzyki filmowej.

Z kolei Lód 9 i Hengelo to laureaci katowickiego talent show – "Dzielnica Brzmi Dobrze".

Efektem spotkania muzyków i ich muzycznego dialogu jest nowy materiał, który zabrzmiał po raz pierwszy na finał lubelskiego festiwalu "Inne Brzmienia". Katowicki koncert będzie drugą okazją do jego posłuchania.

Występ rozpocznie się o godzinie 19:00 w dużej sali Miasta Ogrodów.
 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.