PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Solowa płyta skazanego na bluesa

maciejlipina fot d ptaszynskiPo trzech albumach wydanych z zespołem Ścigani, występach w oratorium "Nieszpory Ludźmierskie", sesji "Acoustic 8 filmów" z przedstawicielem polskiego heavy metalu Katem oraz roli Ryśka Riedla w spektaklu teatralnym "Skazany na bluesa", nadszedł czas na nagranie w pełni autorskiej solowej płyty. Materiał sygnowany przez Macieja Lipinę ukaże się jesienią tego roku.

Hasło "płyta solowa" Lipina potraktował dosłownie i sam postanowił zagrać na wszystkich instrumentach. - Album wypełnią melodyjne piosenki, nie chciałem zamykać się wyłącznie w rockowej czy bluesowej stylistyce – podkreśla.

O Macieju Lipinie zaczęto mówić w 2009 roku dzięki programowi "Hit Generator", emitowanym na antenie telewizyjnej "Dwójki". Zespół zdobył dwie statuetki Super Hit TVP2 za utwory "Niby razem" i "Uwierz mi chociaż raz". W tym samym roku wygrał również Grand Prix na Blues Rock Jazz Festival.

Od trzech lat Maciej Lipina wciela się w postać Ryśka Riedla w spektaklu "Skazany na bluesa", wyreżyserowanym w Teatrze Śląskim w Katowicach przez Arkadiusza Jakubika.

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.