PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Buslav uwodzi muzyką

Buslav 2Nastrojowa, uwodząca delikatnymi dźwiękami, poetycka i chwytająca za serce. Taka jest muzyka Buslava – młodego, utalentowanego polskiego songwritera, multiinstrumentalisty i kompozytora. O tym, jak brzmi na żywo będzie można przekonać się już 17 maja podczas koncertu w katowickiej Katofonii.

Buslav – tak naprawdę Tomasz Busławski - to wschodząca gwiazda polskiej sceny songwriterów. Artysta muzyczne szlify zdobywał jako muzyk sesyjny, współpracując z wieloma artystami w kraju oraz zagranicą (m.in. Mariką, Mieczysławem Szcześniakiem, Sedativą, TGD, Team Horn Section NYC). Cały czas jednak poszukiwał własnej ścieżki muzycznej. Tak narodził się projekt Buslav.

Jego nieprzesłodzone, nieprzegadane kompozycje pozwalają słuchaczom odnaleźć czystą przyjemność słuchania muzyki, a teksty nawiązujące do różnych życiowych sytuacji skłoniają do refleksji. Organiczny charakter jego twórczości jest wynikiem świadomego, szczerego oraz osobistego podejścia do muzyki. Kompozytor o swoim muzycznym przedsięwzięciu mówi, że jest to projekt przekraczania osobistych granic, opowieść o emocjach, ludzkiej ciekawości i doświadczeniach ujętych w dźwięki.

Muzyka Buslava podbija serca publiczności spragnionej wyrafinowanej muzyki oscylującej na granicy popu, delikatnej elektroniki i piosenki poetyckiej. Artysta został ciepło przyjęty m.in. na zeszłorocznym Slot Art Festival. Jest też w gronie artystów polecanych w akcji "za Grolsch Kultury". Aktualnie pracuje nad swoim debiutanckim krążkiem. Koncert w Katofonii będzie okazją, by zobaczyć jednego z najzdolniejszych muzyków młodego pokolenia.

Buslav - koncert, klub Katofonia, Katowice, 17.05.2015, godz. 19:00;

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.