PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Ulicznicy 2017 dobiegają końca...

 • Dodano:
 • Autor: /informacja nadesłana/
 • Kategoria: Imprezy

kołłatajowska sekcjafintikluszki fot Małgorzata KlemensGliwicki festiwal Ulicznicy dobiega końca. Jutro rozpoczną się wydarzenia ostatniego już weekendu, który tegoroczną edycję definitywnie zakończy.

O godzinie 19.00 w Objazdowym Domu Kultury na Scenie Forum (ul. Lipowa 1) rozpocznie się koncert Sekcji Muzycznej Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn.

W sobotę, 29 lipca, tradycyjnie nie zabraknie wydarzeń dla najmłodszych. W godzinach 12.00-16.00 w Parku Chopina Alejka Forum odbywać się będą warsztaty kreatywne spod znaku Fabryka Kultury. O 16.00 natomiast Wędrowny Teatr Lalek Małe Mi zaprezentuje "Fintikluszki, folkowe okruszki". "Fintikluszki" to w języku mieszkańców krainy "Dawno Dawno Temu" po prostu "Drobiazgi". Wędrowny Teatr Lalek Małe Mi pokaże zatem zabawne, wzruszające, zapomniane przypowiastki, obyczaje, wierszyki i przyśpiewki, zebrane w "Wędrownym Kramie z Opowieściami", które wskrzeszają świat Wielkoludów, Domowych Skrzatów, zdradzają tajemnice powstania Skowronka...

Czytaj więcej...

Orkiestra w Rytmie Disco

 • Dodano:
 • Autor: /informacja nadesłana/
 • Kategoria: Koncerty

Logo Orkiestra w Rytmie DiscoKoncerty, niemal 40 000 uczestników – pod koniec roku rusza "Orkiestra w Rytmie Disco", czyli akcja propagująca koncerty muzyki dance. Koncerty odbywać się będą w halach sportowo-widowiskowych siedmiu miast Polski, na Śląsku w Bielsku-Białej (7 grudnia) oraz w Częstochowie (10 grudnia).

Na scenie zobaczymy wykonawców młodego pokolenia oraz tych, którzy od lat królują na listach przebojów (m.in. Boys, Bayer Full, Piękni i Młodzi, Weekend, MixDance). Wśród wielu utworów usłyszymy chociażby: "Majteczki w kropeczki", "Jesteś szalona", "Ona tańczy dla mnie", "Serca dwa" czy "Ona jest taka".

Czytaj więcej...

Before WOMEX – Orkesta Mendoza i Onuka

 • Dodano:
 • Autor: /informacja nadesłana/
 • Kategoria: Koncerty

Onuka3W ramach wydarzeń poprzedzających targi muzyki świata WOMEX, które odbędą się w Katowicach w październiku br., 25 lipca o 19:00 na placu Herberta w Katowicach wystąpi Orkesta Mendoza z Arizony. Plac Herberta w Katowicach wypełnią w tym dniu rytmy z pogranicza Stanów Zjednoczonych i Meksyku.

Twórcą Orkesta Mendoza jest multiinstrumentalista Sergio Mendoza, jeden z innowatorów sceny muzycznej Arizony. Mendoza odpowiedzialny jest również za powstanie m.in. Calexico czy Mexrrisey.

Czytaj więcej...

Piotr Machalica i "Mój ulubiony Młynarski..." – rusza Chorzowski Teatr Ogrodowy 2017

 • Dodano:
 • Autor: /informacja nadesłana/
 • Kategoria: Koncerty

Piotr Machalica koncet fot. kasia chmuraW najbliższą niedzielę na scenie Chorzowskiego Centrum Kultury wystąpi Piotr Machalica z recitalem "Mój ulubiony Młynarski na dwie gitary, trąbkę i akordeonik", który po raz pierwszy zaprezentowany został kilka tygodni temu w Warszawie. Teraz, po raz pierwszy, zaprezentowany zostanie na Górnym Śląsku. Górnośląska premiera będzie zarazem otwarciem jedenastej edycji Chorzowskiego Teatru Ogrodowego. Początek o godzinie 19:00.

Recital "Mój ulubiony Młynarski" to hołd składany Mistrzowi przez Piotra Machalicę, który piosenki Wojciecha Młynarskiego śpiewa od zawsze. Tym razem jednak powstał koncert Machalicy (przeplatany opowieścią i poezją) składający się wyłącznie z utworów, które wyszły spod pióra Mistrza. Są to piosenki zarówno autorskie, jak i przekłady, które stały się ważną częścią polskiej kultury. W programie koncertu znajdą się m.in. "Jeszcze w zielone gramy", "Tango desperado", "Nie ma jak u mamy", "Bynajmniej", czy "Moje ulubione drzewo".

Czytaj więcej...

WOMEX – World Music Expo 2017

 • Dodano:
 • Autor: /informacja nadesłana/
 • Kategoria: Imprezy

WOMEX2017Od 25 do 29 października Katowice będą gospodarzem jednego z najbardziej prestiżowych europejskich wydarzeń muzycznych – Targów Muzyki Świata WOMEX (World Music Expo). WOMEX należy do ścisłej czołówki wydarzeń o charakterze branżowym, obok MIDEM w Cannes czy Jazz Ahead w Bremie. Co roku przyciąga do jednego wybranego miasta w Europie tysiące wielbicieli world music oraz setki artystów i przedstawicieli sektora muzycznych przemysłów kreatywnych. WOMEX to koncerty, konferencja oraz targi dedykowane specjalistom. Całość otwarta jest również dla miłośników muzyki. Katowice będą pierwszym miastem w Polsce, w którym odbędzie się to wydarzenie.

- Organizatorzy targów i festiwalu WOMEX, wybierając Katowice na miejsce przyszłorocznego spotkania, potwierdzili, że nasze miasto jest jednym z najważniejszych ośrodków muzycznych nie tylko w Polsce, ale i w Europie – mówi Marcin Krupa, Prezydent Miasta Katowice.

Czytaj więcej...

Podkategorie

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też korzystać z nich współpracujący z nami reklamodawcy oraz firmy badawcze.

Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki. Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.