PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Sulamita Ślubowska i Maciej Słapiński – Interwencje 2017

  • Dodano:
  • Kategoria: Muzyka

2017-11 slapinski maciej2017-11 Sulamita ŚlubowskaPo jutrzejszym recitalu fortepianowym Adama Goździewskiego, jeszcze w tym miesiącu w ramach Interwencji 2017, w Sali Kameralnej NOSPR-u (29 listopada) wystąpi skrzypaczka Sulamita Ślubowska oraz pianista Maciej Słapiński.

Sulamita Ślubowska i Maciej Słapiński kształcą się jeszcze w Akademii Muzycznej Szymanowskiego w Katowicach. Do kariery wprawdzie jeszcze długa, pełna wyrzeczeń droga, ale i tak już teraz mogą mieć powody do zadowolenia.

Sulamita Ślubowska została bowiem tegoroczną laureatką III nagrody na XI Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej oraz na IV Międzyuczelnianym Konkursie Kameralnym Duetów Instrumentalnych we Wrocławiu (II nagroda z Tianya Zhou). Zdobyła również I miejsce na Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym "Młody Paganini" w Legnicy, II miejsce na Ogólnopolskich przesłuchaniach CEA w Kielcach, III miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Bachowskim im. S. Hajzera w Zielonej Górze.

Maciej Słapiński jest natomiast laureatem konkursów solowych i kameralnych w Rosji, Hiszpanii, Włoech i na Cyprze. W 2016 roku na IX Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Jana Sebastiana Bacha w Würzburgu otrzymał II nagrodę (I i III nie przyznano) oraz nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie preludiów i fug z "Das Wohltemperierte Klavier".

Koncert rozpocznie się o godzinie 19:30. Poprowadzi go Aleksandra Konieczna.

Program koncertu:

  • Ludwig van Beethoven – Sonata na skrzypce i fortepian A-dur op.12 nr 2
  • Karol Szymanowski –"Mity" op. 30: "Źródło Aretuzy"
  • Johannes Brahms – II Sonata na skrzypce i fortepian A-dur "Thun" op. 100
  • Maurice Ravel – "Tzigane"

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.