PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

MagDuś Duo

  • Dodano:
  • Kategoria: Muzyka

2017-11 aktualność 6 MagDuśInstytucja Promocji i Upowszechniania Muzyki Silesia zapowiada drugi koncert w ramach trwającej u gospodarzy rezydencji artystycznej zespołów. Jeszcze w tym miesiącu, 26 listopada o 18-tej, w Auli Bolesława Szabelskiego Akademii Muzycznej wystąpią Magdalena i Bartłomiej Duś, znani również jako MagDuś Duo.

Tym razem MagDuś Duo utworzy trio z klarnecistą Arkadiuszem Adamskim. Koncert wypełnią arcydzieła kameralistyki, które zabrzmią w nietypowej kolorystyce dzięki saksofonowo-klarnetowo-fortepianowym transkrypcjom. Dlaczego nietypowej? Bowiem Trio B-dur op. 11 Beethovena oryginalnie zostało napisane na skrzypce, wiolonczelę i fortepian. Z kolei Trio a-moll op.114 Brahmsa kompozytor przeznaczył pierwotnie na klarnet, wiolonczelę i fortepian. A pochodząca z 1919 roku Suita z "Historii żołnierza" Igora Strawińskiego pomyślana została na skrzypce, klarnet i fortepian.

Bezpłatne wejściówki dostępne są w biurze IPiUM "Silesia" (ul. 3 Maja 31 a). Można rezerwować je również telefonicznie pod numerem: 32 258 90 49, 32 259 84 83.

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.