PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Święta i Dziadek do orzechów

  • Dodano:
  • Kategoria: Muzyka

dziadek do orzechow fot. D.YUSUPOVGrudzień, zbliżające się Święta Bożego Narodzenia – "Dziadka do orzechów" Czajkowskiego nie może więc zabraknąć! Okazji do jego obejrzenia będzie na pewno niemało, jedną z nich będzie retransmisja spektaklu Teatru Wielkiego z Moskwy w Kinoteatrze Rialto. Rozpocznie się o godzinie 17-tej w niedzielę, 17 grudnia.

Choć prapremiera baletu odbyła się w Petersburgu w dniu Świętego Mikołaja, 6 grudnia 1892 roku, to tradycja gwiazdkowa towarzysząca temu baletowi powstała niemal pół wieku później, w Stanach Zjednoczonych. Dziś spektakl ten jest kierowany głównie dla młodszych widzów, ale nie zmienia to faktu, że nadal pozostaje jednym z najpoważniejszych arcydzieł klasycznego baletu rosyjskiego.

Wśród wykonawców zobaczymy: Annę Nikulinę, Denisa Rodkina, Andrieja Merkuriewa oraz tancerzy, solistów, koryfeje i zespół baletowy moskiewskiego Teatru Wielkiego. Całość wykonana zostanie wg oryginalnej choreografii Jurija Grigorowicza.

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.