PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Interwencje 2017

  • Dodano:
  • Kategoria: Muzyka

InterwencjeRecital fortepianowy Adama Goździewskiego w Muzeum Archidiecezjalnym będzie kolejną katowicką prezentacją laureata Estrady Młodych w Słupsku.

Podobnie jak Martynie Kułakowskiej, której gry mogliśmy słuchać w październikowej części Festiwalu Młodych, jury konkursowe pod przewodnictwem dyrektora artystycznego konkursu Jana Popisa przyznało Adamowi Goździewskiemu nagrodę Instytucji Promocji i Upowszechniania Muzyki "Silesia". W tym roku pianista (oprócz wyróżnienia otrzymanego w Słupsku) został także laureatem III nagrody na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym "Arthur Rubinstein in memoriam" w Bydgoszczy. We wcześniejszych latach odnosił sukcesy zostając laureatem konkursów pianistycznych w Polsce, Rosji, na Ukrainie, we Włoszech, w Słowenii, Estonii (Narva, Grand Prix, EMCY Prize, 2 nagrody specjalne, 2014) i Macedonii (Ohrid, Grand Prix i Złoty Medal, 2014).

Obecnie jest studentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie Joanny Ławrynowicz-Just oraz w klasie kameralistyki Krystyny Makowskiej-Ławrynowicz. Z zamiłowaniem uprawia muzykę kameralną oraz grę na klawesynie i fortepianach z epoki, realizując pasję wykonawstwa historycznego pod kierunkiem Lilianny Stawarz. Jest stypendystą Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej.

Program recitalu:

  • Ludwig van Beethoven – Sonata As-dur op. 26
  • Karol Szymanowski – Mazurki op. 50 nr 1-4
  • Fryderyk Chopin – I Sonata c-moll op. 4
  • Sergiusz Rachmaninow – Etude-Tableau cis-moll op. 33 nr 8

Koncert poprowadzi Alicja Przytuła.

Muzeum Archidiecezjalne, 23.11.2017, godz.18.00.

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.