PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

NOSPR i MAKSYMIUK W NOWOROCZNYM NASTROJU

  • Dodano:
  • Kategoria: Muzyka

Jerzy_MaksymiukW najbliższą niedzielę Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, jak zawsze na początku stycznia, zaprasza na Poranek noworoczny.

 

Melomanów ucieszy zapewne informacja, że poranek poprowadzi i skomentuje uwielbiany przez publiczność Maestro Jerzy Maksymiuk. W tym roku, gościem orkiestry będzie sopranistka, Joanna Woś, która z towarzyszeniem NOSPR wykona znane arie z repertuaru operowego J.Offenbacha, Ch.Gounoda, G.Pucciniego oraz walc "Odgłosy wiosny" Johanna Straussa syna. Ponadto NOSPR zaprezentuje tańce A.Dvořaka, C.Nielsena i A.Coplanda oraz fragmenty z oper M.Glinki i J.Masseneta.

 

Koncert rozpocznie się 9 stycznia 2011 o godz. 12.00 w siedzibie NOSPR (sala im. G. Fitelberga, Katowice, pl. Sejmu Śląskiego 2). Informacje o Artystach dostępne są na stronie NOSPR-u.

 

fot. Jerzego Maksymiuka: Marcin Sobczyk

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.