PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Inauguracja siódmej edycji Met:Live in HD

  • Dodano:
  • Kategoria: Muzyka

NAPOJ_MILOSNYPo rozpoczęciu transmisji baletowych z Moskwy czas na pierwsze przedstawienie operowe z Matropolitan. Już jutro w kinie Kosmos retransmisja "Napoju miłosnego" Gaetano Donizettiego, którym to przedstawieniem, 24 września, nowojorska scena otworzyła bieżący sezon artystyczny.

 

Poczynając od roku 1904, ta jedna z najbardziej znanych oper "Łabędzia z Bergamo" wystawiona została na scenie MET po raz 268 (!) Jej libretto napisał Felice Romani na podstawie francuskiej komedii Eugène Scribe'a "le Philtre", a sam kompozytor napisał muzykę w przeciągu zaledwie... dwóch tygodni!

 

Reżyserem nowej produkcji jest Bartlett Sher, który proponuje realizację "z epoki". W obsadzie same gwiazdy: Anna Netrebko śpiewa Adinę, Matthew Polenzani - Nemorina, Ambrogio Maestri - Dulcamarę i (co ważne szczególnie dla nas) Mariusz Kwiecień partię Belcore. Chór Metropolitan Opera prowadzi Donald Palumbo, a za pulpitem dyrygenckim staje Maurizio Benini.

 

Transmisję "Napoju miłosnego" oglądać będą w sumie widzowie w 1900 teatrach na świecie – i właśnie to przedstawienie zainauguruje siódmą już edycję Met:Live in HD.

 

Streszczenie libretta "Napoju miłosnego" i program transmisji dostępny jest na stronie internetowej Centrum Sztuki Filmowej Katowice.

 

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.