PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

NOSPR i koniec Roku Chopinowskiego

  • Dodano:
  • Kategoria: Muzyka

BozhanovMonograficznym koncertem Eugeniusza Bozhanova, który odbędzie się 19 grudnia, Narodowa Orkiestra Polskiego Radia zakończy Rok Chopinowski w Katowicach.

 

Laureat czwartej nagrody tegorocznego Konkursu Chopinowskiego wykona w I części następujące utwory:

 

  • Mazurki z opusu 30, 41 i 50
  • Poloneza As-dur op. 53 i Poloneza-fantazję As-dur op. 61
  • Impromptu Ges-dur
  • Barkarolę Fis-dur op. 60

 

W części II, wraz z Orkiestrą, zagra Koncert fortepianowy e-moll op.11. Orkiestrę poprowadzi Jacek Kaspszyk, dyrektor artystyczny NOSPR.

 

Eugeniusz Bozhanov urodził się w roku 1984 w Bułgarii. Naukę gry na fortepianie rozpoczął mając lat sześć - w wieku 12 lat wykonał już publicznie jeden z koncertów fortepianowych Mozarta. Dalszą naukę pobierał w Niemczech, najpierw w Essen, później w Düsseldorfie. W międzyczasie zdobył kilka nagród na międzynarodowych konkursach muzycznych - w Moskwie, Brukseli, Fort Worth.

 

Podczas Konkursu Chopinowskiego był faworytem publiczności. Zdobycie czwartego miejsca przyniosło mu zaproszenia z wielu sal koncertowych Polski. Nie tylko zresztą - w następnym sezonie artystycznym ma już zaplanowane występy w największych salach koncertowych: w Wiedniu, Londynie, Tokio, Monachium etc.

 

zdjęcie ze strony Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.