PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Rybnicka Jesień Chóralna

  • Dodano:
  • Kategoria: Muzyka
VIII Międzynarodowy Festiwal Rybnicka Jesień Chóralna im. Henryka Mikołaja Góreckiego odbędzie się w Rybniku w dniach 9-11 listopada br. Celem festiwalu jest propagowanie najlepszych wzorców śpiewactwa chóralnego, promocja sztuki chóralnej, prezentacja aktualnych trendów wykonawczych muzyki chóralnej, kultywowanie bogatych tradycji chóralnych Śląska, w tym regionu rybnickiego.

 

Festiwal adresowany jest do chórów amatorskich i obejmuje: chóry jednorodne, chóry mieszane i kameralne chóry mieszane (do 24 osób). O dopuszczeniu do Festiwalu decyduje Rada Artystyczna powołana przez organizatorów na podstawie nadesłanego nagrania zespołu (CD,DVD lub MP3) oraz zgłoszonego programu konkursowego. Chóry zakwalifikowane do festiwalu zobowiązane są do przygotowania programu konkursowego - do 15 minut czystego śpiewu, maksymalnie 5 utworów.

 

Nagrodami w Festiwalu są: Grand Prix – dla najlepszego chóru festiwalu, Złoty, Srebrny i Brązowy Dyplom, Nagroda dla Najlepszego Dyrygenta Festiwalu, Nagroda za najlepsze wykonanie utworu muzyki sakralnej, Nagroda za najlepsze wykonanie utworu muzyki współczesnej. Laureat Grand Prix otrzyma nagrodę pieniężną oraz złoconą statuetkę festiwalu. Laureaci pierwszych miejsc – o najwyższej punktacji bezwzględnej w poszczególnych kategoriach oraz najlepszy dyrygent festiwalu otrzymają nagrody pieniężne.

 

Kartę Zgłoszenia wraz z załącznikami należy nadesłać na adres pocztowy Biura Organizacyjnego Festiwalu RJCH lub pocztą e-mail do dnia 30 czerwca 2012r. Chóry zostaną poinformowane o dopuszczeniu do festiwalu, terminach i miejscach występów do 31 sierpnia 2012 r.
Zobowiązuje się chóry zakwalifikowane do przesłania 5 kompletów nutowych zgłoszonego repertuaru oraz potwierdzenia wpłaty akredytacyjnej do dnia 30 września 2012r na adres pocztowy Biura Organizacyjnego Festiwalu RJCH.

 

Adres do korespondencji festiwalowej:
BIURO ORGANIZACYJNE FESTIWALU RJCH
Dom Kultury w Rybniku – Chwałowicach
44-206 Rybnik, ul. 1 Maja 91 B

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ;
tel/fax: 32-42-16-222 oraz 32-433-18-52, Beata Tomas, Michał Wojaczek;

 

 

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.