PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Niedziela z Chopinem

  • Dodano:
  • Kategoria: Muzyka

Szczepan

 

Po serii koncertów beethovenowskich, śląski IPiUM zaprasza na koncert poświęcony w całości muzyce fortepianowej Fryderyka Chopina. Koncert odbędzie się najbliższą niedzielę o godz. 18.00 (a nie jak zwykle o 12.00) w Muzeum Archidiecezjalnym, a jego głównym bohaterem będzie młody pianista, Szczepan Kończal.

 

W programie koncertu usłyszymy:

 

- Preludium e-moll op. 28 nr 4

- Scherzo h-moll op. 20 Nokturn c-moll op. 48 nr 1

- Fantazja f-moll op. 49

- Impromptus: As-dur op. 29, Fis-dur op. 36, Ges-dur op. 51

- Andante spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22


Szczepan Konczal ukończył studia w Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie fortepianu prof. J. Stompla z najwyzszym wynikiem i medalem "Primus Inter Pares" w roku 2009 r. Jest już laureatem wielu konkursów muzycznych. W br. zdobył I nagrode i nagrode specjalna za najlepsze wykonanie koncertu F. Chopina na Miedzynarodowym Konkursie Pianistycznym Spazio Teatro w Mediolanie. W latach poprzednich został laureatem konkursów pianistycznych w Tbilisi /2009/, Pretorii /2008/ Lizbonie /2007/, Campillos /2009/, Oslo /2008/, Tallinie /2006/, Takasaki /2001/. Wystepuje z recitalami oraz orkiestrami symfonicznym i kameralnymi w Polsce, Europie, Kanadzie, Japonii i RPA. W jego grze zwracaja uwagę precyzja, wyrafinowane prowadzenie frazy, stylowość, dojrzałość emocjonalną w wykonywanych utworach.

 

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.