PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Dzień Dziecka z operą

  • Dodano:
  • Kategoria: Muzyka

Kot_w_butach_2Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka Opera Śląska przygotowała dla swych najmłodszych melomanów niezwykły prezent – 3 wyjątkowe spotkania z barwnymi spektaklami baletowymi – 1 czerwca (w piątek) o godz.11.00 i 2 czerwca (w sobotę) o godz.17.00 – balet w 9 obrazach Ludomira Różyckiego – "PAN TWARDOWSKI" oraz 3 czerwca (w niedzielę) o godz.17.00 widowisko interaktywne – bajkę baletową w 2 aktach – "KOT W BUTACH" do muzyki współczesnego polskiego kompozytora, aranżera i dyrygenta – Bogdana Pawłowskiego.

 

Na tych, którzy pojawią się w bytomskim teatrze, czekać będą również dodatkowe atrakcje i niespodzianki. Wśród nich m. in.: konkurs plastyczny (w dn. 1.06. br. – po spektaklu "Pan Twardowski" – sala szkoleniowa Opery), warsztaty taneczne (w dn. 2.06. br. o godz.15.00 – sala baletowa Opery), spotkanie z reżyserem i choreografem spektaklu "Kot w butach" – Anną Majer (w dn. 3.06. br. o godz.15.30).

 

W te wyjątkowe dni scena Opery Śląskiej zamieni się w poddasze Mistrza Twardowskiego; poznamy legendę słynnego krakowskiego czarnoksiężnika, który uciekając przed małżonką zabierze w nas na wspaniałą podróż na dachy krakowskich kamienic, do kopali srebra w Olkuszu, na Łysą Górę, komnat Wawelu, krakowski Rynek – wreszcie... do karczmy co "Rzym się nazywa". Trzeciego dnia teatralnej podróży będziemy mogli wybrać się na wędrówkę z kotem w butach i razem z nim przeżywać będziemy niezwykłe przygody – spotkamy nietuzinkowych bohaterów – Myszkę Miki, Szewczyka, Koziołka Matołka, Sherlocka Holmesa i innych.

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.