PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Wieczór z fletową czarodziejką

  • Dodano:
  • Kategoria: Muzyka

jadwiga_KotnowskaPodbiła publiczność i jurorów siedmiu wielkich międzynarodowych konkursów i podczas występów m.in.: w Wielkiej Sali Konserwatorium Moskiewskiego i nowojorskim Lincoln Center, w kopenhaskiej Tivoli i Filharmonii Berlińskiej, barcelońskim Palau de Musica czy w Purcell Room w Londynie.

 

Mowa oczywiście o Jadwidze Kotnowskiej, która 11 maja ponownie wystąpi z Filharmonikami Śląskimi w koncercie, nie bez kozery, nazwanym "Wieczorem z fletową czarodziejką". Czarować będzie bowiem polskim prawykonaniem Koncertu na flet i orkiestrę op. 39 jednego z najczęściej wykonywanych i nagrywanych kompozytorów amerykańskich, Lowella Liebermanna, nominowanego do Grammy w kategorii "współczesny kompozytor muzyki poważnej".

 

Na dyrygenckim podium stanie Jan Wincenty Hawel, który naszych Symfoników poprowadzi również w najsłynniejszym dziele Felixa Mendelssohna - skomponowanej przez zaledwie 19-latka uwerturze do "Snu nocy letniej" oraz w równie wielce przez publiczność lubianych "Planetach" Gustava Holsta. Do wykonania tego ostatniego dzieła włączą się, przygotowane przez Jarosława Wolanina, artystki Chóru Filharmonii Śląskiej.

 

 

W oczekiwaniu na koncert posłuchajmy Jadwigi Kotnowskiej w utworze "Svantetic" (aranżacja Andrzeja Jagodzińskiego):

 

{youtube}y27Ibn-lcmE{/youtube}

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.