PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

AdAstra Piano Trio

  • Dodano:
  • Kategoria: Muzyka
AdAstra_Piano_Trio_SilesiaW środę 25 kwietnia, w Studiu Polskiego Radia Katowice wystąpi AdAstra Piano Trio, które utworzyło troje znanych katowickich artystów: skrzypaczka Anna Szabelka – wieloletnia prymariuszka Kwartetu Smyczkowego AKADEMOS, wiolonczelista Łukasz Frant – koncertmistrz wiolonczel NOSPR oraz pianistka Joanna Galon-Frant.

 

Wszyscy są pedagogami w Katedrze Instrumentów Smyczkowych i Katedrze Kameralistyki Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz prowadzą zarazem intensywną działalność artystyczną solową i kameralną. I to właśnie zamiłowanie do uprawiania kameralistyki sprawiło, że okazjonalne wspólne muzykowanie postanowili przekształcić w regularną pracą w trio fortepianowym.

 

 

Podczas koncertu AdAstra Piano Trio w Studiu Radia Katowice publiczność będzie mogła doświadczyć bogactwa i różnorodności muzyki kameralnej. Artyści zaproponowali dzieła czterech twórców. Na początek wykonają napisane we Florencji młodzieńcze trio fortepianowe G-dur Claude'a Debussy'ego, które stanie się okazją do podkreślenia upływającej w tym roku 150. rocznicy urodzin wielkiego twórcy. Drugą kompozycją wieczoru będzie "Cafe music" Paula Schoenfielda, mało znanego w Polsce współczesnego amerykanskiego pianisty, kompozytora, profesora University of Michigan, który łączy w swojej twórczości styl klasyczny z elementami muzyki folkowej, a nawet popularnej. Do swojego występu AdAstra włączyło również oryginalne "Trzy utwory zabawne" Rodiona Szczedrina z 1997 r. oraz muzykę Astora Piazzolli - opracowanie jednej z argentyńskich Pór roku – Lata.

 

Początek koncertu o godzinie 18:00.

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.