PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Wieczór sonat

  • Dodano:
  • Kategoria: Muzyka

beeth_portraitMiłośnicy muzyki Beethovena nie mają obecnie powodów do narzekań. Instytut Promocji i Upowszechniania Muzyki SILESIA, po dzisiejszym koncercie sonat, kolejny wieczór zaplanował już na jutro. W programie znajdą się także sonaty, tym razem będą to słynna sonata fortepianowa f-moll op. 57 "Appassionata" oraz nie mniej znana sonata F -dur op. 24 "Wiosenna".

 

Tę ostatnią wykonają Elżbieta Mrozek, absolwentka katowickiej Akademii Muzycznej (która obecnie jest asystentką w Katedrze Instrumentów Smyczkowych swej macierzystej uczelni) i Zbigniew Raubo, profesor na tej samej uczelni.

 

Elżbieta Mrozek, laureatka I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Kameralnym w Aix-en-Provence w roku 2002, znana jest z wykonań, które cechują precyzja i stylowość.
Zbigniew Raubo, wykonawca Appassionaty, słynie natomiast m.in. z porywających temperamentem i precyzją wykonań nie tylko muzyki klasycznej.

 

Koncert odbędzie się Galerii "Ateneum". Początek o godzinie 18.00

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.