PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Beethoven i jego muzyka

  • Dodano:
  • Kategoria: Muzyka

beethovenJeszcze nie ustały dźwięki dzisiejszego koncertu operowego, a już Instytut Promocji i Upowszechniania Muzyki SILESIA zaprasza na kolejny koncert. I to w najbliższą niedzielę.

 

Koncert poświęcony będzie w całości muzyce Ludwiga van Beethovena, którego 240 rocznica urodzin przypada właśnie w grudniu (do dziś nieznana jest dokładna data jego urodzin - sam Beethoven utrzymywał, że urodził się 15 grudnia, choć dzisiaj badacze twierdzą, że był to raczej 16-17 grudnia).

 

Program koncertu obejmuje właściwie najbardziej popularne utwory kompozytora. Usłyszymy zatem znane wszystkim "Dla Elizy" (czyli Bagatellę a-moll), sonatę "Księżycową" (Sonata cis-moll op. 27), sonatę A-dur op. 30 dedykowaną Haydnowi oraz Rondo G-dur op. 129, któremu nadano nazwę "Złość z powodu zgubionego grosza".

 

Podczas koncertu usłyszymy skrzypka, Adama Mokrusa (absolwenta katowickiej Akademii Muzycznej i obecnego jej asystenta) oraz pianistkę Hannę Holeksę.

 

Koncert odbędzie się w niedzielę, w MDK "Południe" o godzinie 18.00

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.