PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Ogólnopolski Konkurs Kompozytorski

  • Dodano:
  • Kategoria: Muzyka

KonkursZ okazji zbliżającej się 90-tej rocznicy III Powstania Śląskiego Marszałek Województwa Śląskiego wraz z Filharmonią Śląską ogłosili Ogólnopolski Konkurs Kompozytorski. Jego celem jest stworzenie dzieła muzycznego zainspirowanego jedną z piękniejszych kart

w dziejach Górnego Śląska.

 

W konkursie mogą wziąć udział kompozytorzy polscy (bez względu na wiek), którzy skomponują utwór na chór i wielką orkiestrę symfoniczną, jednak bez solowych głosów wokalnych i instrumentalnych, jak i bez instrumentów elektronicznych.

 

Do konkursu należy przedstawić dzieła, które nie były dotąd wykonywane publicznie, nie brały udziału w innych konkursach, jak i nie były już publikowane.

 

Komisja, pod przewodnictwem prof. Eugeniusza Knapika, wyłoni zwycięzców, a utwór który zdobędzie pierwszą nagrodę, zostanie wykonany publicznie na Górze św. Anny w dniu 2 maja 2011 roku.  

 

Szczegółowy regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej Filharmonii Śląskiej.

 

fot.: Marta Malczewska

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.