PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Nagrody im. Karola Miarki wręczone

Miarka 2017.2Miarka 2017.1Dzisiaj w Bibliotece Śląskiej odbyła się uroczystość wręczenia Nagród im. Karola Miarki. Laureatami Nagrody są osoby upowszechniające kulturę i naukę, które w swojej pracy i twórczości nawiązują do idei wcielanych w życie przez patrona i wnoszą trwałe humanistyczne wartości do kultury regionalnej i narodowej. Wyróżnienie wręczane jest od 1983 roku w październiku – w rocznicę urodzin Karola Miarki, a przyznawane jest przez marszałków województw opolskiego i śląskiego. W gronie dotychczasowych laureatów znajdują się m.in.: Wilhelm Szewczyk, Stanisław Hadyna, Henryk Mikołaj Górecki i Wojciech Kilar.

Tegoroczni laureaci odebrali Nagrodę z rąk członka Zarządu Województwa Śląskiego Henryka Mercika oraz wicemarszałka województwa opolskiego Stanisława Rakoczego.

Wśród wyróżnionych laurem w 2017 r. znaleźli się:

  • Tadeusz Chrobak – bibliotekarz, dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu;
  • dr hab. prof. UO Urszula Łangowska-Szczęśniak – ekonomistka;
  • ks. bp dr Marian Niemiec – biskup diecezji katowickiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce;
  • Andrzej Niedoba – publicysta i dramaturg;
  • Jacek Wawrzynek – adwokat, przewodniczący Kapituły Fundacji Nagrody im. Jana i Wojciecha Wawrzynków;
  • Mirosław Zwoliński – krajoznawca i regionalista.

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.