PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Ars Independent 2017

ars-independent-2017Rusza Ars Independent Festival 2017. 6 dni, 12 sekcji, 45 wydarzeń, 2504 minuty wideo. To tylko niektóre z festiwalowych liczb.

Festiwal rozpocznie dzisiaj wzruszająca opowieść o inności, czyli komedio-dramat "Brigsby Bear" Dave'a McCary'ego (USA 2017 '97). Seans w Kinoteatrze Rialto poprzedzi kilka słów wstępu oraz rozdanie nagród w konkursie KTW 30[s].

Sercem festiwalu jak co roku będą poszukiwania Czarnych Koni w międzynarodowych konkursach nowej, młodej i debiutanckiej twórczości. O zwycięzcach zadecyduje jury, w składzie którego po raz kolejny zasiądzie festiwalowa publiczność, wyłaniając laureatów spośród twórców 6 pełnometrażowych filmów, 31 animacji, 7 gier wideo oraz 27 wideoklipów.

Wyścig o statuetkę Czarnego Konia to jednak nie wszystko. Godne uwagi są także pozakonkursowe sekcje i wydarzenia. Filar filmowy to jubileuszowy przegląd wybranych filmów Jerzego Kawalerowicza oraz muzyczne dokumenty w sekcji #Miasto_Muzyki. W programie także przegląd animowanych teledysków, najciekawsze szorty z londyńskiej Royal College of Art oraz ukłon w stronę kultowych anime: "Akira", "Ghost in the Shell" i "Perfect Blue" na ekranie kina Kosmos.

Na miłośniczek i miłośników gier wideo czekają m.in.: wystawa Najgorszych Gier Świata i Nocna Giełda Gier Wideo, czyli okazja do wypróbowania najnowszych, indyczych produkcji i spotkania ich twórców. Ponadto "SUPERHOT" rozgrywany na żywo na ekranie w towarzystwie improwizowanej – również na żywo – muzyki projektu Lód 9.

Ars Independent to także wideoklipy i spotkania z ich twórcami.

Festiwal zwieńczy 1 października w Mieście Ogrodów pokaz 7 miniatur przyrodniczych fracuskiego awangardzisty Jeana Painlevégo połączony z rozdaniem nagród w konkursach Czarny Koń.

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.