PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Wędrujący street art

Instalacja Michała FrydrychaPo Domu nad Ruczajem, który wbrew woli organizatorów udał się w podróż drogą wodną w kierunku Sosnowca, tym razem Katowice Street Art Festival AiR zaprezentuje instalację, która z założenia ma się przemieszczać po katowickiej Ligocie.

Instalacja Michała Frydrycha to ażurowa metalowa kula, którą można dowolnie (choć nie bez wysiłku) przetaczać z miejsca na miejsce. Jej ruch będzie można śledzić dzięki systemowi GPS na specjalnej stronie www.

"To ruchoma rzeźba umiejscowiona w przestrzeni publicznej Katowic" – pisze Michał Frydrych. "Pracę stanowi zmięta w ponad metrową kulę czarna, ażurowa, wykonana z metalu kratka zaczerpnięta z kraciastych koszul robotniczych, charakterystycznych dla wszystkich pracowników fizycznych. Od wewnątrz ta sfera posiada intensywne akcenty zieleni i czerwieni, dwóch klasycznych kolorów reprezentujących dwa główne przemysły Śląska. Praca jest ruchoma; oznacza to, że mieszkańcy Katowic będą mieli możliwość decydowania o tym, gdzie się ona znajdzie, jak i jej własnoręcznego przetaczania w nowe miejsca. Ideą jest zdemokratyzowanie umiejscawiania pracy w przestrzeni publicznej poprzez oddanie pracy bezpośrednio w ręce przechodniów. Ale, żeby tę decyzję wprowadzić w życie tocząc pracę, trzeba będzie się trochę napocić.".

Czy mieszkańcy Ligoty odważą się na kontakt z kulą? Dokąd zawędruje?
 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.