PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Tattoo Konwent 2017 dobiegł końca

KatowiceTattooKownet2017 foto Maciej SitarzW miniony weekend w Katowicach odbyła się ostatnia tegoroczna odsłona festiwalu Tattoo Konwent. Głównym celem wydarzenia było wyłonienie zwycięskich prac w konkursach na najlepsze tatuaże i nagrodzenie najbardziej utalentowanych tatuatorów. W programie przygotowanym z myślą o odwiedzających znalazły się między innymi występy: Dwóch Sławów, Otschodzi Soundsystem, Schizma i CF98. W Katowicach pojawiło się ponad 150 tatuatorów, którzy przy muzycznym akompaniamencie przez dwa dni tatuowali miłośników malowania ciała. Katowicką edycję Tattoo Konwent odwiedziło 5 300 osób.

Jury wyróżniało artystów, którzy zdecydowali się wystawiać swoje prace w konkursach. Tatuaże były oceniane w 12 kategoriach. Chociaż w Katowicach tatuowali artyści z całej Polski, nagrody najczęściej trafiały do rąk przedstawicieli lokalnych salonów. Najlepsze tatuaże wykonali między innymi: Monika z tyskich Zmierzloków (I miejsce w kategorii tatuaż duży czarno-szary), Łukasz z katowickiej Pajęczyny (I miejsce w kategorii tatuaż autorski), Mateusz z rybnickiego Ink-ognito (I miejsce w kategorii tatuaż graficzny). Najlepsze tatuaże I i II dnia konwentu wykonał Hubert ze studia Monochrom, a główna nagroda za tatuaż związany ze Śląskiej trafiła do Kasi z Sauron Tattoo.

W pobliżu sceny głównej odbyła się czwarta edycja "Dziarki w ciemno". Karolina Dobrzańska z Zajawa Tattoo Kraków i Laura Konieczna z Candy INK wykonały tatuaże na ciele sześciu zwycięzców konkursu. Uczestnicy zabawy zdecydowali się oddać w ręce artystek, nie znając tematyki wykonywanych przez nie projektów. W ten sposób utrwalono na skórze między innymi newschoolową kompozycję złożoną z kolorowej ćmy, księżyca i ozdobnych elementów i graficzny wzór przedstawiający gałązkę jagód i ułamaną kość.

Wieczorami odbywały się koncerty muzyczne, podczas których wystąpili artyści hip-hopowi (Dwa Sławy i Otschodzi Soundsystem) oraz zespoły tworzące w nieco cięższych klimatach (Schizma i CF98). Podczas wydarzenia odbył się również niezapowiedziany koncert Fertile Humps. Muzycy z bluesowo-rock'n'rollowej grupy rozłożyli sprzęt na antresoli znajdującej się w Galerii Szyb Wilson i zagrali spontaniczny koncert dla miłośników sztuki tatuażu. Program pokazowy objął także pokazy: pole dance, bodypaintingu i sztuki barmańskiej.

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.