PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

IX Jarmark Rzemiosła i Rękodzieła za nami

jarmark wystawcyW minioną niedzielę mieszkańcy regionu oraz województwa mieli okazję odwiedzić teren pałacowo-parkowy Muzeum Zagłębia w Będzinie podczas dziewiątej edycji Jarmarku Rzemiosła i Rękodzieła.

Przestrzeń parku (przy Pałacu Mieroszewskich) została podzielona na kilka tematycznych stref: strefę rzemiosła i rękodzieła, strefę muzyczną, strefę warsztatową, strefę gastronomiczną, strefę organizacji pozarządowych oraz strefę relaksu i malucha.

Na scenie w Strefie Muzycznej można było usłyszeć zespoły folklorystyczne oraz folkowe. W tym roku na jarmarcznej scenie wystąpił zespół Čači Vorba oraz Hoverla. Na Jarmark zawitał także Ostatni Kataryniarz Śląski.

W strefie warsztatowej odbyły się warsztaty garncarstwa, rzeźbiarstwa, frywolitki, filcowania na mokro, tworzenia pająków ze słomy i bibuły oraz tworzenia zielników.

W ramach wydarzenia odbyło się otwarcie wystawy "Malowane Zalipie" oraz zamknięcie wystawy "Rzeźba w drewnie Zagłębia Dąbrowskiego" z udziałem rzeźbiarza Jarosława Dajnowskiego.

Jak co roku rękodzielnicy wzięli udział w konkursie "O złoty cyganek". Nagrodę Grand Prix, ufundowaną przez Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego, zdobyła Beata Wożniak z Brzegu Opolskiego za pracę "Waza ceramiczna – ręcznie malowana".

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.