PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Wihajster do godki. Lekcje śląskiego

Wihajster do godki. Lekcje śląskiegoW rodzinnym domu autorki godało sie po śląsku, a przy obcych mówiło czysto po polsku. Po śmierci rodziców zaczęła pisać o tym, co zapamiętała ze świata swojego dzieciństwa: o bonbonach na choince, zapachu kuchni, śląskim jedzeniu, o karlusach, którzy się jej podobali. Powstała dzięki temu opowieść mająca być zachętą dla tych, którzy do tej pory uważali, że godki śląskiej nie da się poznać czy nauczyć.

W czwartek, 22 czerwca o godzinie 18.00, w Muzeum Śląskim rozpocznie się spotkanie z Barbarą Szmatloch, która opowiadać będzie o kulturze Górnego Śląska oraz godce śląskiej. Godce, której nie da się sprowadzić do skodyfikowanego systemu znaków graficznych czy fonemów. Spotkaniu promującemu publikację "Wihajster do godki. Lekcje śląskiego" towarzyszyć będzie dyskusja z zaproszonymi gośćmi.

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.