PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Co jeszcze można ocalić?

konferencja-walcownia-09.06.2017Projekty ochrony i adaptacji zabytków techniki przez młodych twórców, studentów, absolwentów lub młodych pracowników naukowych uczelni będą tematem konferencji naukowej "Co jeszcze można ocalić? Projekty i realizacje związane z zachowaniem dziedzictwa przemysłowego". Konferencja organizowana jest przez Fundację Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska i stanowi jedną z pozycji tegorocznej Industriady.

Ideą konferencji jest możliwość spotkania młodych projektantów z osobami mającymi już doświadczenia wynikające z realizacji własnych projektów w tej dziedzinie. Spotkanie ma umożliwić studentom, znającym działania konserwatorskie jedynie z perspektywy wykładów i podręczników, zapoznanie się ze zrealizowanymi pracami konserwatorskimi. Po wykładach wygłoszonych przez zaproszonych praktyków głos zabiorą studenci, którzy zaprezentują własne wizje ratowania zabytków przemysłowych.

Obrady odbywać się będą w zabytkowym budynku Muzeum Hutnictwa Cynku Walcownia w Katowicach, w którym zachował się kompletny ciąg technologiczny urządzeń do produkcji blachy cynkowej. Podobnie jak w poprzednich latach spotkanie uzupełniać będzie wystawa projektów przygotowanych przez młodych projektantów. Tegorocznej konferencji towarzyszyć będzie rozstrzygnięcie konkursu na koncepcję architektoniczną "Muzeum Cementu w Opolu". W ramach wydarzenia odbędzie się także prezentacja pierwszego tomu "Zeszytów Naukowych Fundacji Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska", w którym opublikowane zostaną materiały z poprzednich konferencji.

Konferencja ma charakter otwarty.

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.