PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

W rytmie maszyny...

Industriada 2017Industriada 2017 przed nami. Tegoroczny program Święta Szlaku Zabytków Techniki pozwali wybrać interesujące nas wydarzenia, z ponad pięciuset przygotowanych przez organizatorów, w 47 przemysłowych obiektach na terenie 28 miast województwa śląskiego.

Każdy z obiektów uczestniczących w Industriadzie (połączonych bezpłatnym transportem koleją, autobusami, tramwajami i specjalnymi autokarami) przygotował własny program. Niektóre a nich rozpoczną świętowanie w piątek wieczorem, wszystkie dostępne będą natomiast między godziną 12:00 a 18:00 w sobotę 10 czerwca. Duża ich część otwarta będzie do późnych godzin nocnych. Szczegółowe programy można będzie otrzymać bezpłatnie w obiektach biorących udział w Industriadzie oraz w Punktach Informacji Turystycznej w Katowicach, Częstochowie, Bielsku-Białej, Gliwicach, Sosnowcu, Rybniku, a także w wybranych kasach Kolei Śląskich, kinach Silesia Film oraz 170 innych lokalizacjach – pubach, klubach, kinach, teatrach, restauracjach, galeriach oraz hotelach w 10 miastach aglomeracji.

Warto zaznaczyć, że w tym roku dwa spośród 47 festiwalowych obiektów będą "Industriadowymi debiutantami". Po raz pierwszy w historii Festiwalu zajrzymy do dawnej fabryki obrabiarek Defum w Dąbrowie Górniczej, na Industriadzie zadebiutuje również osiedle patronackie Huty Silesia w Rybniku.

Co przygotowano w Katowicach? Tutaj Industriadę świętować będzie można w 6 obiektach lub przestrzeniach związanych z przemysłową historią miasta: w Fabryce Porcelany, Galerii Szyb Wilson, Muzeum Śląskim, walcowni Muzeum Hutnictwa Cynku oraz w przestrzeni Nikoszowca i Giszowca.

Wszelkie informacje uzyskać można telefonując na specjalnie uruchomioną infolinię (tel. 513 746 063 oraz 513 774 115), jak i w punktach INDUinfo oraz na stronie industriada.pl.

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.