PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Bloki i familoki. ElektroChór – zaśpiewaj o Katowicach

  • Dodano:
  • Autor: /informacja nadesłana/
  • Kategoria: Rozmaitości

Bloki i Familoki1Stowarzyszenie Górnośląski Klaster Kreatywny zaprasza do dołączenia do katowickiego chóru społecznego. "Bloki i familoki. ElektroChór" to kolejny etap projektu, w którym za pomocą muzyki podjęta zostanie dyskusja o naszym mieście.

Organizatorzy rozpoczynają nabór do dwóch segmentów projektu: ElektroChóru (śpiew) oraz Laboratorium Piosenki (pisanie tekstów). W obu przypadkach dyskusja dotyczyć będzie Katowic – co w naszym mieście kochamy, a czego nie lubimy, co nas cieszy, a co irytuje. Na tej podstawie wspólnie tworzona będzie muzyka.

Do projektu dołączyć może każdy, niezależnie od wieku i umiejętności wokalnych czy literackich. Udział jest bezpłatny.

ElektroChór jest częścią otwartą projektu – dołączyć można do niego w każdej chwili, liczba miejsc jest nieograniczona. Kierownikiem ElektroChóru będzie Dominik Strycharski.

Laboratorium Piosenki to część zamknięta. Aby wziąć w nim udział należy wypełnić formularz w sieci bądź zgłosić się podczas jednego ze spotkań informacyjnych. Laboratorium poprowadzi Rafał Urbacki. Termin zgłoszeń upływa 15 czerwca 2017 r.

Spotkania ElektroChóru oraz Laboratorium Piosenki odbywać się będą cztery razy w miesiącu, za każdym razem w jednej z czterech dzielnic Katowic: w Śródmieściu, na Ligocie, Giszowcu i Koszutce. Cały projekt zakończą dwie serie występów we wrześniu i w grudniu. Nagrany zostanie również album muzyczny podsumowujący projekt.

Terminy spotkań informacyjnych:

• 11 czerwca 2017, godz. 18.00 – Klub Panorama (Ligota, ul. Śląska 75)
• 12 czerwca 2017, godz. 18.00 – MDK Szopienice-Giszowiec, Filia nr 2 (Giszowiec, Plac Pod Lipami 1)
• 13 czerwca 2017, godz. 18.00 – Centrum Organizacji Pozarządowych (Śródmieście, ul. Mikołaja Kopernika 14)
• 14 czerwca 2017, godz. 18.00 – ODEON Lokal na kulturę (Koszutka, ul. Iłłakowiczówny 9)

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.