PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Małe instrumenty z kolekcji Pawła Romańczuka w Galerii 5

Male Instrumenty05Miniaturowe fortepiany, zabawkowe pianina, malutkie klawesyny czy kieszonkowe pianole – takie niezwykłe eksponaty z kolekcji Pawła Romańczuka będzie można obejrzeć od środy 12 kwietnia w dedykowanej muzyce Galerii 5 w siedzibie Miasta Ogrodów w Katowicach.

Właściciel kolekcji jest równocześnie założycielem wrocławskiej grupy Małe Instrumenty. Jak sama nazwa wskazuje, jego zespół eksperymentuje z dźwiękami wydobywanymi z nietypowych urządzeń grających – zabawek czy nietypowych wynalazków muzycznych. Na scenie zaistnieli po raz pierwszy w 2007 roku podczas festiwalu Era Nowe Horyzonty. Od tego czasu realizują odważne projekty muzyczne w Polsce i odwiedzają z koncertami także inne kraje europejskie.

Paweł Romańczuk w 2010 roku opublikował pierwsze opracowanie historii zabawkowych pianin, czyli toy piano. W 2013 napisał podręcznik "Domowe eksperymenty z instrumentami muzycznymi" wydany wraz z albumem Małych Instrumentów "Samoróbka", poświęcony edukacji w zakresie własnoręcznego budowania eksperymentalnych instrumentów muzycznych. Prowadzi warsztaty, prezentacje, wykłady i wystawy związane z instrumentami i eksperymentami dźwiękowymi.

Wystawę będzie można oglądać do 11 czerwca. Wstęp jest wolny.

12.04 - 11.06.2017: Paweł Romańczuk "Małe Instrumenty" – wystawa instrumentów muzycznych;
wernisaż: 12.04, godz. 18.00;
Galeria 5 Miasta Ogrodów (pl. Sejmu Śląskiego);

Więcej zdjęć "Małych Instrumentów" >>>>

 

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.