PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Kolejna nominacja do nagrody Śląski Wawrzyn Literacki 2011

Kobierski_plakat_komOstatnie w tym sezonie spotkanie w ramach Klubu Dobrej Książki odbędzie się 28 czerwca o godz. 17.00 w Sali Benedyktynka Biblioteki Śląskiej. Zbiór wierszy Radosława Kobierskiego "Drugie ja", nominowany do nagrody Śląski Wawrzyn Literacki 2011, przedstawi prof. zw. dr hab. Piotr Wilczek z Uniwersytetu Warszawskiego.

Tym samym tomik Radosława Kobierskiego dołączy do książek zgłoszonych do nagrody, a są nimi: "Lekka przesada" Adama Zagajewskiego; "Powiedzieć. Cokolwiek" Janusza Szubera; "Miłosz. Biografia" Andrzeja Franaszka; "Gdyby czas był ziemią" Bogusławy Latawiec; "W pośpiechu" Tadeusza Konwickiego; "Książka twarzy" Marka Bieńczyka; "Z Miłoszem" Aleksandra Fiuta; "Korzeniec" Zbigniewa Białasa.

 

Przez cały lipiec, w holu głównym, czynna będzie wystawa prezentująca sylwetki laudatorów oraz książki nominowane do nagrody. Zwycięzcę wskażą czytelnicy Biblioteki Śląskiej. Organizatorzy zapraszają zatem do obejrzenia ekspozycji oraz do wzięcia udziału w plebiscycie. Jesienią, w Bibliotece Śląskiej, odbędzie się uroczysta gala, podczas której po raz trzynasty wręczona zostanie nagroda Śląski Wawrzyn Literacki.

 

Przypomnijmy, że wśród dotychczasowych laureatów znaleźli się m.in. Tadeusz Różewicz, Czesław Miłosz, Maciej Maleńczuk, Jan Paweł II, Ryszard Kapuściński i Olga Tokarczuk.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.