PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Akcja Literacka - Jan Strządała

Akcja Literacka to prezentacja twórczości literackiej pisarzy ze Stowarzyszenia Pisarzy Polskich Oddział w Katowicach, przy współudziale innych środowisk twórczych ze Śląska. Pomysł zakłada obecność utworów literackich jednego pisarza przez miesiąc w obiektach związanych z kulturą i w tzw. "przestrzeni miasta".

 

Akcja Literacka pozwala poznać twórczość pisarzy szerokiemu gronu czytelników w czasach, kiedy dramatycznie spada zainteresowanie literaturą, a studentom i absolwentom uczelni artystycznych umożliwia publiczną prezentację swoich projektów. Umożliwia również mieszkańcom kontakt ze sztuką, przez realizację wydarzeń artystycznych, w wybranych punktach miasta. Projekt ma na celu poszukiwanie interdyscyplinarnych rozwiązań dla zaprezentowania sztuki.

 

Zwieńczeniem Akcji jest Wieczór Autorski danego pisarza, w ostatnim tygodniu wybranego miesiąca. W maju 2012 r. pisarzem prezentowanym w Katowicach jest Jan Strządała - ur. w 1945 w Wiśle; poeta, eseista, prozaik. Studiował medycynę i filozofię, podjął twórczość literacką utrzymując się z pracy zarobkowej w różnych zawodach. Debiutował jako poeta w 1969 r. w Warszawie tomikiem "Przegrany semestr" pod pseudonimem Jan Strehl.

 

Wiersze poety zaśpiewa Ewa Szydło - absolwentka Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach.

 

Spotkanie odbędzie się w środę, 30 maja, o godz. 20.00, w Kinoteatrze Rialto.

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.