PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Dzień Dziecka w Muzeum Górnośląskim

Dzien_Dziecka_3Dzień Dziecka to oczywiście co roku święto bardzo wyczekiwane przez wszystkich najmłodszych. Z myślą o nich, w piątek, 1 czerwca, w ogrodzie okalającym gmach Muzeum Górnośląskiego przy ul. W. Korfantego 34, przygotowano na tę okazję piknik archeologiczny pod hasłem "Z archeologią za pan brat, czyli jak zostać detektywem historii". Jego celem jest przybliżenie najmłodszym działalności archeologa w terenie. Dla grup zorganizowanych pierwszy piknik rozpocznie się o godzinie 9:00, kolejne o 12:00 i 14:00. Natomiast o 16:00 Muzeum zaprasza uczestników indywidualnych z opiekunami. Dzieci wezmą udział w zaimprowizowanych badaniach archeologicznych. Wstęp na zajęcia jest wolny, konieczne są jednak zapisy w Dziale Edukacji Muzeum Górnośląskiego.

 

Drugim, wyróżniającym się punktem programu, będzie Wielka Gala Filmowa "Wizjerek. Ruchome piaski, animowane obrazki" – pokaz animacji piaskowej, która rozpocznie się w świetlicy muzealnej o 17:00. Jest to projekt edukacyjny realizowany w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu w ramach programu "Wizjer: Kultura obrazu, obraz w kulturze". Filmy wykonane w technice animacji piaskowej przez grupę dzieci swoją premierę będą miały właśnie w Dniu Dziecka.

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.