PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Anita Maszczyk - spotkanie z Artystką

Anita_MaszczykW ostatnią sobotę maja, 26 maja o 16:00, Gliwicki Teatr Muzyczny – w ramach cyklu "Rendez-vous na Nowym Świecie" – proponuje spotkanie z Anitą Maszczyk.

 

Anita Maszczyk jest solistką Gliwickiego Teatru Muzycznego, absolwentką katowickiej Akademii Muzycznej. Na zawodowej scenie muzycznej debiutowała partią Adeli w "Zemście nietoperza" Johanna Straussa w Operze Śląskiej w Bytomiu. Partię tę śpiewała gościnnie także w Operze Krakowskiej, Operze Nova w Bydgoszczy, Teatrze Muzycznym w Lublinie oraz na rodzimej scenie GTM. W Operze Krakowskiej można ją też oglądać jako Krysię w "Ptaszniku z Tyrolu" Karla Zellera, a w Teatrze Muzycznym w Lublinie jako Frasquitę w "Carmen" Bizeta.

 

Z jej licznych ról w GTM należy przede wszystkim wymienić przede wszystkim: Rozynę w "Cyruliku sewilskim" Rossiniego, Frasquitę w "Carmen" Bizeta, Maricę w "Hrabinie Maricy" Kálmána, Hannę Glawari w "Wesołej wdówce" Lehára i Eurydykę w "Orfeuszu w piekle" Offenbacha. Zagrała również Irenę Molloy w "Hello, Dolly!" Hermana i Adelinę Patti w dramacie muzycznym "Anna Karenina" z muzyką Andrzeja Zaryckiego.

 

Brała udział w licznych festiwalach muzycznych, takich jak im. J. Kiepury w Krynicy, im. K. Jamroz w Busku Zdroju, Opera Viva w Krakowie, Dni Muzyki Organowej w Gliwicach, Muzyki Wiedeńskiej w Jeleniej Górze. W marcu 2008 wzięła udział w projekcie Stowarzyszenia Miłośników Muzyki Chrześcijańskiej Gospel, który zaowocował nagraniem płyty i koncertem multimedialnym "Pamięci Jana Pawła II", transmitowanym przez Program II TVP. Dla polonijnej publiczności śpiewała w Londynie (2007, 2008) i w Chicago (2011). Współpracuje z wieloma polskimi filharmoniami i orkiestrami kameralnymi, najczęściej z Sinfoniettą Bydgoską pod batutą Macieja Niesiołowskiego. W 2012 roku wydała solową płytę "Intermezzo".

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.