PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Katowicki Desant Fotograficzny

desant_A4Majowa edycja Katowickiego Desantu Fotograficznego (piątek, 25 maja, godz. 18:00) w kinoteatrze Rialto, poświęcona będzie etycznemu wymiarowi fotografowania i odpowiedzialności, jaka spoczywa na autorach fotografii. Na początek wyemitowane zostaną dwa odcinki serialu "Archiwum planety" zrealizowanego przez BBC. Archiwum Planety to seria BBC o unikatowej kolekcji pierwszych, kolorowych zdjęć z najdalszych zakątków świata sprzed ponad 100 lat.

 

Trwające przez ponad 20 lat przedsięwzięcie uchwycenia na kolorowej fotografii pełnego obrazu ówczesnego świata było finansowane przez francuskiego milionera i filantropa – Alberta Kahn'a. Między rokiem 1908 a 1930, poświęcając całą swoją fortunę, zatrudniał dziesiątki fotografów i organizował ekspedycje w najdalsze zakątki planety w celu uwiecznienia nie tylko przełomowych wydarzenia, ale również codziennego życia zwykłych ludzi.

 

Po projekcji uczestnicy zaproszeni zostaną na wykład Antoniego Kreisa (ZPAF) – "O tolerancji, czyli jak fotografia może wywołać trzecią wojną światową".

 

Wieczór zakończą konsultacje, których adeptom fotografii udzielać będą członkowie Związku Polskich Artystów Fotografików. Organizatorzy proszą o przyniesienie własnych fotografii: wydrukowanych lub na pen drive'ach.

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.