PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Jak poruszać się po Katowicach podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego?

Oznaczone busy między kongresowymi lokalizacjami, pół tysiąca dedykowanych taksówek i mobilna aplikacja ułatwiająca poruszanie się pomiędzy punktami, w których obywają się sesje – organizatorzy Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2012 proponują rozwiązania mające usprawnić komunikację dla gości wydarzenia. Już od najbliższego poniedziałku Katowice będą tętniły kongresowym życiem. Liczba spodziewanych gości sięga sześciu tysięcy.

 

Europejski Kongres Gospodarczy (European Economic Congress – EEC) rozpocznie się 14 maja (poniedziałek) w Centrum Kultury Katowice im. Krystyny Bochenek. Największa impreza biznesowa w Europie Centralnej obejmie jedenaście katowickich lokalizacji i trzy dni wypełnione licznymi debatami, spotkaniami, wydarzeniami towarzyszącymi, w których weźmie udział około sześciu tys. gości z całego globu. Tak duża skala imprezy powoduje, że mogą również wystąpić utrudnienia komunikacyjne w mieście.

 

"Już teraz mamy do czynienia z utrudnieniami w poruszaniu się po mieście wynikającymi z prac prowadzonych w ramach przebudowy rynku. W najbliższych dniach parkowanie w pobliżu kongresowych aren będzie utrudnione, a ruch jeszcze bardziej wzmożony. Apelujemy o korzystanie ze środków komunikacji publicznej zamiast prywatnych samochodów i polecamy spacery" – powiedział Jakub Jarząbek z biura prasowego Urzędu Miasta Katowice.

 

Aby ułatwić komunikację między kongresowymi lokalizacjami, organizatorzy Europejskiego Kongresu Gospodarczego oferują uczestnikom imprezy możliwość korzystania z oznaczonych busów oraz dedykowanej sieci taksówek (ze specjalną zniżką dla uczestników Kongresu).

 

W poruszaniu się po arenach największej imprezy biznesowej Europy Centralnej pomoże tez specjalnie opracowana aplikacja na urządzenia przenośne. Mobilny przewodnik po Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach pobrać można na platformy Apple oraz Google Android.

 

"Z naszych danych wynika, że uczestnicy EEC pochodzący ze Śląska stanową ok. jedną czwartą kongresowych gości, wszystkie okoliczne hotele są więc w pełni zajęte. To już czwarta edycja Kongresu i jesteśmy do niej dobrze przygotowani. Przy organizacji wydarzenia pracuje blisko trzy tysiące osób" – zapewnił Wojciech Kuśpik, inicjator EEC, Prezes Grupy PTWP SA.

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.