PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Dom Oświatowy Biblioteki Śląskiej

W dniu dzisiejszym startuje Dom Oświatowy Biblioteki Śląskiej. Nowe miejsce na kulturalnej mapie Katowic zaprasza na spotkanie z Przemysławem Czaplińskim.

 

Dom Oświatowy Biblioteki Śląskiej stanowi interdyscyplinarną platformę kultury. Łączy w sobie działalność edukacyjną, artystyczną oraz twórczą, stanowiącą integrację różnorodnych energii współczesnej kultury. To unikatowe połączenie Księgozbioru Sztuk, Galerii Intymnej, Sali Pracy Twórczej oraz Tarasu Czytelniczego. Działania będą oscylowały wokół literatury, muzyki, sztuk wizualnych, teatru oraz filmu, a także miejsce spotkań i warsztatów. Dom Oświatowy Biblioteki Śląskiej to przestrzeń, w której tradycja łączy się z nowoczesnością.

 

 

Kluczowym punktem spotkania 20 kwietnia 2012 r. w Domu Oświatowym Biblioteki Śląskiej będzie zaplanowany na godz. 17.00 wykład Przemysława Czaplińskiego poświęcony modernizacji. Punktem wyjścia będzie książka "Resztki nowoczesności", a jej autor zmierzy się z kwestią przyszłości, która wytwarza przeszłość, relacjom polskości z modernizacją i tożsamością postnowoczesnego człowieka.
Szczegóły: www.bs.katowice.pl

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.